SERWIS

Tokio 2020: wyniki, starty i medale

Kradzież szczepionek na COVID-19. Zatrzymano podejrzanego

Policjanci z Działdowa zatrzymali osobę podejrzewaną o kradzież z ośrodka zdrowia w Iłowie-Osadzie szczepionek przeciwko COVID-19 i innym chorobom – poinformowała policja.

Czarny rynek szczepionek na koronawirusa. 750 dolarów za dwie dawki

750 dolarów oszuści żądają za rzekome szczepionki na COVID-19 dla jednej osoby. Niektórzy sprzedawcy oferują nawet 10 tys. dawek za 30 tys. dolarów...

zobacz więcej

– Do zatrzymania doszło dosłownie przed chwilą. Na razie nie jesteśmy w stanie podać bliższych informacji – powiedziała sierż. szt. Justyna Nowicka z działdowskiej policji.

Podczas włamania do przychodni zdrowia w gminie Iłowo-Osada, które odkryto w środę rano skradziono trzy fiolki szczepionki przeciw COVID-19, a także inne szczepionki znajdujące się w przychodni.

Nowicka powiedziała, że na miejscu od kilku godzin pracują policjanci, którym udało się zabezpieczyć ślady pozostawione przez włamywacza, m.in. odciski palców.

Przychodnia w Iłowie-Osadzie jest w środę zamknięta, na drzwiach wisi kartka „Ośrodek nieczynny z powodu zdarzenia”. Według policji sprawca lub sprawcy weszli do przychodni przez okno – wyważyli je.

źródło:

Zobacz więcej