RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Stacjonarne zajęcia WF-u wrócą do szkół. Minister zapowiada zmiany

Sport ma zmniejszyć problem otyłości wśród najmłodszych (fot. Shutterstock/Chekyravaa)
Sport ma zmniejszyć problem otyłości wśród najmłodszych (fot. Shutterstock/Chekyravaa)

W grę wchodzi zorganizowanie zajęć sportowych w szkołach. Adekwatnie do problemu, z którym się mierzymy, czyli z otyłością – zapowiedział minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. Mówił też, w jakiej kolejności do szkół wrócą kolejne klasy.

To może decydować o powrocie do szkół. Jest rekomendacja ministra zdrowia

Nie rekomenduję dalszego otwierania szkół – powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski. Jak dodał, w drugim tygodniu lutego powtórzone zostaną...

zobacz więcej

Minister Przemysław Czarnek w Radiu Plus mówił o problemie otyłości dzieci. Zapowiedział działania, które mają temu przeciwdziałać. Jak poinformował, sprawę badają jednostki badawcze, m.in. Akademia Wychowania Fizycznego. – W poniedziałek będziemy się spotykali i podejmiemy decyzję w tej sprawie – mówił.

Czarnek stwierdził, że „w grę wchodzi zorganizowanie zajęć dla uczniów nawet jeżeli będzie trwała nauka zdalna”.

– Zorganizowanie zajęć sportowych, najbardziej adekwatnych do problemu, z którym się mierzymy, czyli z otyłością. Zajęcia byłyby organizowane przez nauczycieli WF-u i przez środowisko akademickie AWF – mówił.

Kluby sportowe mogą organizować zajęcia


Mówimy oczywiście o stacjonarnych zajęciach. Kluby sportowe mogą organizować zajęcia i grać w piłkę, analogicznie chcemy podejść do tego tematu z dziećmi i młodzieżą. Druga połowa lutego, początek marca na pewno będziemy z tym ruszać – zapowiedział.

Raport o koronawirusie. Ministerstwo Zdrowia podaje nowe dane

Koronawirus w Polsce. W środę Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 6789 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Z danych resortu wynika, że...

zobacz więcej

Kiedy powrót do szkół i w jakiej kolejności?


Pytany, kiedy do szkół wrócą pozostałe klasy, mówił, że od początku lutego „na pewno nie w moim przekonaniu albo przynajmniej j na 99 proc.”. – W lutym mam nadzieję, że epidemiolodzy wyrażą na to zgodę – powiedział.

Minister edukacji pytany o kolejność powrotu do szkół mówił, że „w pierwszej kolejności do nauczania wrócą dzieci z klas VIII i maturzyści, potem klasy IV-VII i pozostałe klasy szkół ponadpodstawowych, być może w hybrydowym ujęciu”.

Polska szczepionka?


Minister pytany, czy polscy naukowcy pracują nad własną szczepionką na koronawirusa, mówił, że „przy produkcji szczepionki potrzebny jest proces, cały przemysł produkcyjny, który lepiej jest rozwinięty w innych krajach i to ogranicza nas w tych działaniach”. – Lepiej to mieć, dlatego w tym kierunku prace w niektórych ośrodkach zmierzają – mówił.

źródło:
Zobacz więcej