RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Prokuratura przekazała szpitalowi w Lesznie kilka tysięcy litrów alkoholu etylowego

Prokuratura pomogła szpitalowi (fot. Shutterstock/Nehris)
Prokuratura pomogła szpitalowi (fot. Shutterstock/Nehris)

Prokuratura nieodpłatnie przekazała szpitalowi w Lesznie ponad 3 tys. litrów spirytusu. Alkohol przeznaczony zostanie na potrzeby dezynfekcyjne – poinformował portal tvp.info prok. Łukasz Wawrzyniak z Prokuratury Okręgowej w Poznaniu.

Prokuratura odda zarekwirowany spirtytus i wódkę

Prokuratura wspólnie z Krajową Administracją Skarbową przekaże na potrzeby dezynfekcyjne zarekwirowany przestępcom alkohol etylowy. To około 430...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

Jak przekazał Wawrzyniak, alkohol pochodzi został zarekwirowany w jednej ze spraw. Mężczyzna przewoził alkohol etylowy bez akcyzy, łącznie 3,2 tys. litrów o stężeniu od 73,8 proc. do 80,5 proc.

– Z uzyskanej opinii Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Wojewódzkiej Policji wynika, że zabezpieczony alkohol przeznaczony jest do celów przemysłowych i nie może być wykorzystany do produkcji spożywczej – dodał prokurator.

Alkohol przechowywany w 641 bańkach pięciolitrowych oraz 35 szklanych półlitrowych butelkach prokuratura w związku ze stanem epidemii i „działając w trybie art. 323b k.p.k.”, przekazała 13 stycznia roku nieodpłatnie i na cele związane z dezynfekcją Wojewódzkiemu Szpitalowi Zespolonemu w Lesznie.

źródło:
Zobacz więcej