RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

To może decydować o powrocie do szkół. Jest rekomendacja ministra zdrowia

Decyzje o szkołach obowiązują do końca stycznia (fot. Shutterstock/David Tadevosian)
Decyzje o szkołach obowiązują do końca stycznia (fot. Shutterstock/David Tadevosian)

Nie rekomenduję dalszego otwierania szkół – powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski. Jak dodał, w drugim tygodniu lutego powtórzone zostaną badania przesiewowe nauczycieli i dopiero po wynikach tych badań będą zalecane dalsze kroki.

Furtka w przepisach do nauki w szkołach. Minister Czarnek podał dane

Ministerstwo Edukacji sprawdza, jak wykorzystywany jest przepis dający możliwości organizacji nauki w szkołach dla starszych uczniów, którzy nie...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

Niedzielski został zapytany w Radiu Zet, czy możliwe jest otwarcie szkół od 8 lutego. – Nie, ja absolutnie nie rekomenduję dalszego otwierania szkół. Mamy przyjętą taką ścieżkę, że w drugim tygodniu lutego powtarzamy badania przesiewowe nauczycieli i dopiero po obejrzeniu wyników tych badań będziemy rekomendowali dalsze kroki – powiedział minister.

Jak dodał, jeżeli okaże się, że otwarcie szkół dla uczniów z klas I-III nie przyniosło wzrostu odsetka zachorowań, pojawi się przestrzeń do podejmowania dalszych decyzji. Na razie – podkreślił Niedzielski – w kwestii szkół „nic nie będzie się działo”.

Wiceminister edukacji i nauki Tomasz Rzymkowski powiedział w poniedziałek, że w lutym jest szansa na powrót do szkół większej liczby uczniów. – Na razie analizujemy sytuację epidemiologiczną – powiedział na antenie Polskiego Radia Łódź.

Wiceminister: decyzja o powrocie do szkół była dobra


Wiceminister podkreślił, że pierwsze oceny powrotu dzieci z klas I-III do szkół w ubiegłym tygodniu będą możliwe dopiero za kilka dni, kiedy ministerstwo edukacji będzie miało pierwsze dane epidemiczne. Wstępnie – zdaniem Rzymkowskiego – decyzja o powrocie do szkół była dobra.

– Trzeba poczekać na wyniki pandemiczne jeszcze dobę lub dwie. Będziemy głęboko analizowali możliwość rozszerzenia otwarcia szkół o kolejne klasy. Może to nastąpić naprawdę bardzo szybko – zapewnił.

– W najbliższych dniach proszę spodziewać się komunikatów z naszej strony o tym, jak to będzie wyglądało w pierwszych dniach lutego – powiedział wiceminister Rzymkowski.

źródło:
Zobacz więcej