RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Arktyczne mrozy wrócą. Prognoza długoterminowa, nawet -30 stopni

Najnowsze

Popularne

Luty będzie mroźny, synoptycy twierdzą, że może być nawet zimniejszy niż styczeń. W prognozach IMGW przewiduje się, że temperatury znowu spadną co najmniej kilkanaście stopni poniżej zera. Jest nawet szansa, że wróci 30-stopniowy mróz.

Ich życie zależy od dostaw prądu. Koszmarne śnieżyce wstrzymują pracę respiratorów

Od poniedziałkowego popołudnia mieszkańcom kilku regionów kraju, zwłaszcza na wschodzie, dają się we znaki potężne opady śniegu. Nad ranem bez...

zobacz więcej

Jaka będzie pogoda?


W środę zimowa pogoda wciąż będzie dotkliwa szczególnie dla mieszkańców wschodniej części kraju. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozuje dalsze opady śniegu na terenie całego kraju, ale ich suma będzie mniejsza niż wczoraj.

Poranek przywitał nas zimową, groźną pogodą. W wielu miejscach w ciągu dnia będą występowały opady śniegu, mogą pojawić się zawieje i zamiecie śnieżne, także oblodzenia.

Synoptycy informują, że w północno-wschodnich regionach kraju mogą doskwierać kolejne intensywne opady śniegu, do 10 cm. Na pozostałym obszarze maksymalnie do 3-4 cm.

IMGW prognozuje temperaturę od -5 st. na południowym wschodzie kraju, przez 0 w centrum do 3 st. na plusie na północnym zachodzie.

Zima znów zaatakuje. To był dopiero początek?

W ciągu najbliższych kilku dni czeka nas prawdziwie wiosenna pogoda. Po ataku „bestii ze wschodu” po mrozie i śniegu prawie nie ma już śladu. Jak...

zobacz więcej

Gdzie najwięcej śniegu?


Alerty Instytutu przed intensywnymi opadami śniegu obowiązują na terenie kilku powiatów na północy województwa podlaskiego.

IMGW informowało we wtorek wieczorem, że najbardziej zaśnieżonym miastem wojewódzkim w Polsce jest Białystok , a pokrywa śnieżna jest wyższa niż w Zakopanem i wynosi 39 cm.

Prognoza długoterminowa luty 2021


Instytut opublikował też informację o prognozie pogody długoterminowej. Dla pierwszych 10 dni lutego na południu Polski przewiduje się występowanie minimalnej temperatury powietrza od -15 do -5 st., na południowym wschodzie oraz na wschodzie i północnym wschodzie kraju przez przeważnie od -10 do 2 st. na Podkarpaciu po wartości od -13 st. do 0 st. na Suwalszczyźnie – przewiduje IMGW.

Śnieżyca na Roztoczu [WIDEO]

Nad Polskę nadciąga niż „Lars” – prognozowane są najsilniejsze od lat śnieżyce, a także zamiecie i zawieje śnieżne. Miejscami spadnie nawet 35 cm...

zobacz więcej

W centralnej Polsce od –10 do 2 st. Na zachodzie temperatura powietrza może się wahać na ogół od -7 do 3 st., w części północnej możemy się spodziewać od -6 do 4 st.

Będzie -30 stopni?


Kolejne 10 dni lutego będą jeszcze chłodniejsze. Nawet do -18 st. W większości kraju słupki temperatur spadną kilkanaście stopni poniżej zera. Jednak w tym samym czasie na zachodzie możliwe są nawet wiosenne temperatury – do 10 st.

Ostatnia dekada lutego ma być najzimniejsza. Jeden z modeli IMGW pokazuje, że minimalna wartość temperatury może osiągnąć nawet -28 st. dla okolic Białegostoku. W innych miejscach również możliwy silny mróz.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej