RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Belgia: Wprowadzono zakaz podróży zagranicznych

Przez ponad miesiąc Belgowie nie będą mogli wyjeżdżać w celach turystycznych (fot. Robin Utrecht/SOPA Images/LightRocket via Getty Images)
Przez ponad miesiąc Belgowie nie będą mogli wyjeżdżać w celach turystycznych (fot. Robin Utrecht/SOPA Images/LightRocket via Getty Images)

W Belgii do 1 marca obowiązuje zakaz podróży zagranicznych, które nie są niezbędne. Decyzję podjęto w ubiegłym tygodniu na spotkaniu premiera rządu federalnego z przedstawicielami władz regionalnych. Właśnie został opublikowany ministerialny dekret w tej sprawie.

Nowe ograniczenia na Słowacji. Zakaz opuszczania domu bez negatywnego wyniku testu

Na Słowacji zaczyna dziś obowiązywać zakaz wychodzenia z domu bez zaświadczenia o negatywnym wyniku testu na koronawirusa. Wprowadzono od niego...

zobacz więcej

Wprowadzony zakaz ma zatrzymać rozprzestrzenianie się wirusa, co pozwoli w przyszłości uniknąć całkowitego zamknięcia kraju.

– Tylko niezbędne podróże zagraniczne są dozwolone – mówił premier Belgii Alexander De Croo. Przez ponad miesiąc Belgowie nie będą mogli wyjeżdżać w celach turystycznych. Przyjazdy do tego kraju bez ważnego powodu także są zakazane.

„Wirus podróżuje z nimi”


– Wiem, że to są bardzo restrykcyjne środki, ale widzieliśmy w ostatnich tygodniach, że kiedy ludzie podróżują, wirus podróżuje z nimi – podkreślił szef rządu.

Ale Belgia nie zamyka całkowicie granic. Wyjazdy służbowe, z powodów rodzinnych i na leczenie są dozwolone.

źródło:
Zobacz więcej