RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Sondaż: Powrót uczniów do szkół. Ilu Polaków jest „za”?

Wg sondażu rząd powinien najpierw zdecydować o powrocie do szkół dzieci z klas IV – VIII. (fot. Shutterstock/Lena May)
Wg sondażu rząd powinien najpierw zdecydować o powrocie do szkół dzieci z klas IV – VIII. (fot. Shutterstock/Lena May)

30,3 proc. ankietowanych uważa, że rząd powinien najpierw zdecydować o powrocie do szkół dzieci z klas IV – VIII – wynika z sondażu United Surveys dla RMF FM i „Dziennika Gazeta Prawnej”.

Najmłodsze dzieci wracają do szkół. „Nie najlepiej znoszą naukę na odległość”

Powrót do szkół uczniów klas 1-3 to odpowiedź na wiele sygnałów mówiących o tym, że najmłodsze dzieci nie najlepiej znoszą naukę na odległość –...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

Pytanie brzmiało, „co powinno być otwierane/rozmrażane w pierwszej kolejności, gdy rząd będzie znosił obostrzenia”.

30,3 proc. oceniło, że rząd powinien najpierw zdecydować o powrocie do szkół dzieci z klas IV – VIII. 26,1 proc. badanych sądzi, że „otwierane i rozmrażane” w pierwszej kolejności powinny być restauracje i bary.

13,1 proc. respondentów oceniło, że młodzież powinna wrócić do szkół średnich. 7,6 proc. ankietowanych wskazało, że otwierane powinny być hotele; 6,1 proc. – galerie handlowe, zaś 4,9 proc., że siłownie i kluby fitness.

Zobacz także: Drugi z rzędu dobowy rekord szczepień w Polsce. Poprzednio było ich o ponad 50 tys. mniej 

Na pytanie, „czy popierasz przedsiębiorców, którzy otwierają swoje biznesy wbrew obowiązującym obostrzeniom”, 28,3 proc. badanych odparło, że zdecydowanie tak, zaś 18,3 proc. iż raczej tak. 28,7 proc. ankietowanych stwierdziło, że raczej nie, zaś 11,7 proc. – zdecydowanie nie. Zdania nie ma na ten temat 13 proc.

Sondaż zrealizowano 22 stycznia na ogólnopolskiej próbie 1000 pełnoletnich mieszkańców Polski metodą telefonicznych wywiadów kwestionariuszowych, wspomaganych komputerowo.

źródło:

Zobacz więcej