RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

IPN prezentuje materiały poświęcone Holocaustowi

IPN przygotował specjalną prezentację z okazji rocznicy wyzwolenia obozu (fot. Artur Widak/NurPhoto via Getty Images)
IPN przygotował specjalną prezentację z okazji rocznicy wyzwolenia obozu (fot. Artur Widak/NurPhoto via Getty Images)

Z okazji 76. rocznicy wyzwolenia Auschwitz i Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu Instytut Pamięci Narodowej na portalu „Przystanek historia” prezentuje materiały poświęcone Zagładzie i wyzwoleniu KL Auschwitz.

Przewodniczący KEP po śmierci Polaka w Plymouth: Mówmy „nie” cywilizacji śmierci

Wyrażam głęboki smutek z powodu śmierci Polaka w Plymouth. Modlę się o niebo dla niego i pociechę dla rodziny. Mówmy odważnie „nie” barbarzyńskiej...

zobacz więcej

Na portalu zamieszone zostały m.in. artykuły naukowe, filmy archiwalne, zdjęcia czy książki.

Redaktor naczelny portalu Rafał Leśkiewicz zwraca uwagę na artykuły naukowe, wśród nich tekst profesora Filipa Musiała poświęcony pamięci o ofiarach Holocaustu, obozów koncentracyjnych i zagłady. W portalu znalazło się też wiele tekstów poświęconych historii KL Auschwitz, w tym m.in. śledztwu prowadzonymi przez Oddziałową Komisję Ścigania zbrodni przeciwko Polakom w Krakowie.

Rafał Leśkiewicz zachęca także do zapoznania się z filmami i zdjęciami archiwalnymi. Na zdjęciach można zobaczyć ofiary obozów koncentracyjnych i zagłady, obozowy koszmar, a także niemieckich funkcjonariuszy, odpowiedzialnych za popełniane zbrodnie.

Z treściami przygotowanymi przez Instytut Pamięci Narodowej można się zapoznać, wchodząc na stronę przystanekhistoria.pl/

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej