RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Węgry: Skoordynowana seria cyberataków na portale rządowe

Ataki hakerskie był skierowane w portale rządu i administracji publicznej(fot. Chris Ratcliffe/Bloomberg via Getty Images)
Ataki hakerskie był skierowane w portale rządu i administracji publicznej(fot. Chris Ratcliffe/Bloomberg via Getty Images)

Do serii cyberataków na kilka węgierskich portali rządowych doszło w ostatnich dniach, przede wszystkim z zagranicznych adresów IP – poinformowano we wtorek na rządowym portalu kormany.hu.

Atak hakerski na informacje o amerykańskich zasobach jądrowych

Ministerstwo energii USA i podległa mu Narodowa Administracja Bezpieczeństwa Jądrowego (NISA) mają dowody na to, że padły ofiarą masowego ataku...

zobacz więcej

Ataki te były – jak podkreślono – „skoordynowane i zaawansowane”; spowodowały zakłócenia w działaniu niektórych portali. Jak dodano, celem ataków były głównie portale rządu i administracji publicznej, umożliwiające załatwianie spraw przez obywateli.

Specjaliści Narodowego Urzędu Informacyjno-Komunikacyjnego pracują nad zapobieganiem takim atakom i zapewnieniem sprawnego przebiegu usług. Okoliczności ataków zostaną drobiazgowo zbadane i zostaną podjęte kroki prawne – podano.

Zobacz takżeEMA: Po cyberataku wyciekły poufne dokumenty dot. szczepionek przeciw COVID-19

źródło:

Zobacz więcej