RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Girzyński: W żadnym wypadku nie zaszczepiłem się poza kolejnością

Poseł stanowczo zaprzeczył, jakoby zaszczepił sie poza kolejnością (fot. arch PAP/Marcin Obara)
Poseł stanowczo zaprzeczył, jakoby zaszczepił sie poza kolejnością (fot. arch PAP/Marcin Obara)

– Nikogo o żadne pierwszeństwo w kolejce nie prosiłem i w żadnym wypadku nie zaszczepiłem się poza kolejnością – stwierdził w poście opublikowanym na Facebooku poseł PiS Zbigniew Girzyński. Wcześniej, szef Komitetu Wykonawczego PiS Krzysztof Sobolewski poinformował, że poseł decyzją prezesa PiS został zawieszony w prawach członka partii.

„Zasady obowiązują wszystkich”. Poseł Zbigniew Girzyński zawieszony

Poseł Zbigniew Girzyński decyzją prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego został w dniu dzisiejszym zawieszony w prawach członka partii; zasady...

zobacz więcej

Sprawa posła Girzyńskiego powstała w następstwie informacji portalu „Nowości Dziennik Toruński”, który doniósł, że część niemedycznych pracowników Uniwersytetu Mikołaja Kopernika miała zostać zaszczepiona przeciw koronawirusowi. Wśród zaszczepionych był Girzyński.

„W związku z informacjami jakie pojawiają się w przestrzeni publicznej informuję, że podobniej jak inni pracownicy Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu otrzymałem 22 grudnia 2020 r. list od Rektora UMK następującej treści” – rozpoczyna post Girzyński, po czym cytuje kluczowe fragmenty.

„W związku z możliwością objęcia pracowników Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu szczepieniami przeciwko COVID-19 osoby zainteresowane mogą zgłosić chęć zaszczepienia się za pośrednictwem formularza w terminie do 23 grudnia 2020 r. do godziny 13:00. […]

Uwaga! W tym samym terminie, tj. do 23 grudnia 2020 r. do godziny 13:00 należy dostarczyć do portierni Rektoratu wydrukowane i podpisane oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych. Dotyczy to wszystkich zainteresowanych szczepieniem.”

O tym, że dopełniłem tych formalności i zgłosiłem się poinformował w mediach społecznościowych zachęcając także innych do takiej postawy.” – pisze poseł.

Szczepienia na UMK w Toruniu. Wśród nich poseł Girzyński

Pracownicy naukowi Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu przyjęli wczoraj szczepionkę na koronawirusa. Jak informuje lokalny portal wśród nich...

zobacz więcej

Girzyński stwierdza, że po dopełnieniu tych formalności postępował dokładnie tak jak pozostali pracownicy UMK – „zgodnie w informacjami przekazywanymi przez mojego pracodawcę jakim jest Uniwersytet, oraz zgodnie z wytycznymi z Ministerstwa Zdrowia przekazywanymi mi (podobnie jak innym) za pośrednictwem portalu: pacjent.gov.pl na moje internetowe konto pacjenta” – dodaje.

Jak podkreśla, na tę skrzynkę dostał skierowanie „oraz termin i miejsce szczepienia wystawione przez MINISTERSTWO ZDROWIA”. „Nikogo o żadne pierwszeństwo w kolejce nie prosiłem i w żadnym wypadku nie zaszczepiłem się poza kolejnością. Postąpiłem od A do Z zgodnie z obowiązującym mnie prawem i w myśl zaleceń władz Uczelni, która jest moim podstawowym miejscem pracy” – konkluduje Girzyński.

Poseł kończy swoje oświadczenie odniesieniem do wcześniejszego oświadczenia szefa Komitetu Wykonawczego PiS. „Podzielam opinię sformułowaną przez pana posła Krzysztofa Sobolewskiego, że „zasady obowiązują wszystkich”. Obowiązywać powinny zwłaszcza tych, którzy je ustanawiają. Ja jedynie zgodnie z nimi postępowałem i postępować będę.” – stwierdza.

źródło:
Zobacz więcej