RAPORT

Pogarda

Atak na Groty a ukraiński przetarg. „Niemieckie media w interesie niemieckich firm”

Najnowsze

Popularne

Po serii artykułów Onetu atakujących polski karabinek Grot pojawiają się pytania, czy to przypadek, że awantura wybuchła teraz, gdy Ukraińcy starają się o jego zakup, a do przetargu – oprócz Polski – mają stanąć także niemieckie firmy. W programie „Gość Wiadomości” Czesław Mroczek z PO mówił, że za rządów PiS popsuto produkt zapoczątkowany przez Platformę Obywatelską. – Kłamliwa narracja, która idzie w sukurs mediom niemieckim działającym w interesie niemieckich firm i fabryk – komentuje wiceszef MON Wojciech Skurkiewicz.

Problemy z karabinkiem Grot? Rzecznik terytorialsów punktuje serię manipulacji Onetu

„Jest tak zły, że zagraża żołnierzom” – tak w serii artykułów Onetu scharakteryzowano karabinek Grot, będący na wyposażeniu Wojsk Obrony...

zobacz więcej

Polityk PiS został zapytany na antenie TVP Info o to, czy polscy żołnierze są bezpieczni, gdy korzystają z karabinków Grot. Rzekome zagrożenie to główna teza artykułów portalu Onet.

Grot i przetarg na Ukrainie


– Absolutnie polscy żołnierze są bezpieczni użytkując karabin Grot. Nie ma nawet jednego przypadku, gdzie byłoby jakiekolwiek zdarzenie czy wypadek z użyciem tych karabinów, czy to przy strzelaniu, czy przy ćwiczeniach, czy zajęciach terenowych. Absolutnie nic takiego nie miało miejsca – podkreślił Wojciech Skurkiewicz.

Zdaniem wiceszefa MON to „nie przypadek, że w tej chwili pojawia się informacja, że jakoby karabinki Grot były wadliwe”. – Komuś zależy na tym, żeby polski przemysł zbrojeniowy i myśl techniczna nie miały wsparcia w kontraktach na arenie międzynarodowej – ocenił. Czesław Mroczek, były wiceminister obrony narodowej w czasach rządów PO-PSL, pytany o to, czy rekomendowałby Ukraińcom zakup polskich karabinków Grot, stwierdził, że należy wyjaśnić, „czy te karabinki, które trafiły do polskiego wojska, są bezpieczne”.

Szef MON o Grotach: Żadna broń nie jest doskonała, ale ta jest sprawdzona

Karabinki Grot nie są zawodne, żadna broń nie jest doskonała, ale to jest polska broń, to jest broń sprawdzona – mówił szef MON Mariusz Błaszczak...

zobacz więcej

– Wygląda na to, że Antoni Macierewicz i Mariusz Błaszczak kupili wadliwe karabinki, wydali olbrzymie pieniądze i popsuli produkt, który myśmy uruchomili – dodał polityk Platformy.

„Niemcy rozpychają się na rynku zbrojeniowym”


Jak ocenił Skurkiewicz, to „kłamliwa narracja, która idzie w sukurs niemieckim mediom”.

– Bo to media niemieckie działają w interesie niemieckich podmiotów, niemieckich firm i fabryk, które rozpychają się na rynku zbrojeniowym. (…) Będziemy je (karabinki Grot – red.) w dalszym ciągu unowocześniać i rozwijać; zrobimy wszystko, by weszły na wyposażenie innych armii europejskich, również naszych sąsiadów – podsumował przedstawiciel PiS.

Zobacz także: „Tak, karabinek Grot zagraża i to bardzo. Żołnierzom przeciwnika”

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej