RAPORT

Rosja gotowa do inwazji na Ukrainę

Biden rozmawiał z Putinem. Krytykuje Nord Stream 2

Joe Biden niezmiennie uważa, że łączący Rosję z Niemcami gazociąg Nord Stream 2 to projekt zły dla Europy - poinformowała rzeczniczka Białego Domu Jen Psaki. Poinformowała też, że nowy prezydent USA rozmawiał we wtorek z prezydentem Rosji Władimirem Putinem. Czego dotyczyła rozmowa?

Jakie polityczne plany Trumpa? Telewizja Fox ujawnia

Były prezydent USA Donald Trump nie zamierza na razie zakładać partii politycznej. Zamiast tego skupi się na pomocy Republikanom w uzyskaniu...

zobacz więcej

Jak wyjaśniła na konferencji prasowej Psaki, administracja Bidena dokona przeglądu działań, które podjęto w związku z niemiecko-rosyjskim rurociągiem.

Rozmowa Bidena z Putinem


Nie jest jasne, czy ten temat pojawił się w czasie rozmowy Bidena z Putinem. Obaj przywódcy rozmawiali – jak przekazał Biały Dom – m.in. o układzie rozbrojeniowym nowy START, Ukrainie oraz cyberataku na amerykańskie instytucje.

W rozmowie, jak podaje AP, Joe Biden wyraził również zaniepokojenie aresztowaniem w Moskwie rosyjskiego opozycjonisty Aleksieja Nawalnego.

Zobacz także: Putina posadzi, Krymu nie odda. Nowoczesny nacjonalista Nawalny Prezydent USA – relacjonowała rzeczniczka Białego Domu Jen Psaki – wyraził „mocne wsparcie dla ukraińskiej suwerenności”.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej