RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Nożownik zaatakował w pobliżu dworca we Frankfurcie. Są ranni

We wtorek rano mężczyzna zaatakował nożem kilka osób w pobliżu głównego dworca kolejowego we Frankfurcie nad Menem w Niemczech - informują policja i media. Trzy ciężko ranne ofiary przewieziono do szpitali; sprawcę, którego motywy pozostają na razie niejasne, schwytano.

Tragiczny pożar mieszkania. Nie żyje mężczyzna

Jedna osoba zginęła w pożarze mieszkania przy ul. Łokietka w Brzegu (woj. opolskie). Na razie nie wiadomo, co było przyczyną tragedii.

zobacz więcej

„Szybko zatrzymano osobę, podejrzaną o zranienie kilku osób” – poinformowała na Twitterze frankfurcka policja. Dodano, że dokładne okoliczności zdarzenia są badane i nie ma już zagrożenia dla mieszkańców.

Do ataku doszło około godz. 9 rano w położonej przy głównym dworcu kolejowym dzielnicy Bahnhofsviertel – informuje portal lokalnego nadawcy publicznego Hessenschau. Powołując się na źródła w policji portal podaje, że sprawca zranił cztery osoby, z czego trzy ciężko. Rannych przewieziono do pobliskich szpitali.

Motywy ataku


Miejsce, w którym doszło do zdarzenia, zostało otoczone i zabezpieczone przez policję, pracują tam technicy kryminalistyczni - relacjonuje Hessenschau.

Motywy ataku pozostają niejasne; według świadków sprawca ranił przypadkowe ofiary, policja nie wyklucza jednak, że atakujący mógł znać ofiarę – pisze dziennik „Frankfurter Allgemeine Zeitung”. Uzupełnia, że według świadków mężczyzna mógł działać pod wpływem narkotyków.

Czytaj także: 15-latka zadźgana w sklepie przez młodsze dziewczynki. Atak transmitowały na żywo

źródło:

Zobacz więcej