RAPORT

Rosja gotowa do inwazji na Ukrainę

8 dni Tarczy Finansowej PFR 2.0. Środki otrzymało już ponad 4 tys. placówek gastronomicznych

Pomoc dla branż, które musiały ograniczyć lub zawiesić działalność w związku z pandemią (fot. Shutterstock/Prostock-studio)
Pomoc dla branż, które musiały ograniczyć lub zawiesić działalność w związku z pandemią (fot. Shutterstock/Prostock-studio)

Ponad 4 tys. placówek gastronomicznych otrzymało środki z Tarczy Finansowej PFR 2.0 – poinformował we wtorek na Twitterze wiceprezes Polskiego Funduszu Rozwoju Bartosz Marczuk.

Tarcza Finansowa 2.0. Premier: Polska gospodarka znów pozytywnie zaskoczy świat

Tarcza Finansowa Polski Fundusz Rozwoju 2.0 to element odbudowy naszego potencjału gospodarczego i nadzieja na szybki powrót do wzrostu po pandemii...

zobacz więcej

„Już 4045 restauracji i placówek gastronomicznych otrzymało pieniądze z Tarczy Finansowej PFR 2.0. Wypłacone im 682 mln zł. Łącznie na dzisiaj 13,8 tys. firm ze wsparciem z Tarczy 2.0, dostały 2,3 mld zł, pracuje w nich prawie 100 tys. osób. To wszystko w zaledwie 8 dni roboczych od startu” – napisał wiceprezes PFR.

Tarcza Finansowa PFR 2.0 ma umożliwić przyznawanie mikro-, małym i średnim firmom subwencji, które będą mogły być w 100-proc. umarzane. Chodzi o branże, które musiały ograniczyć lub zawiesić działalność w związku z sytuacją epidemiologiczną związaną z COVID-19. Finansowanie w ramach programu jest udzielane od 15 stycznia 2021 r. i potrwa do 31 marca 2021 r. Wartość programu to 13 mld zł.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej