RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Chciała pomóc psu, wpadła po szyję w przerębel. Z pomocą ruszyli policjanci

Policjantów poinformowano, że w przerębli jest kobieta, która nie potrafi wydostać się z wody. (fot. Policja)
Policjantów poinformowano, że w przerębli jest kobieta, która nie potrafi wydostać się z wody. (fot. Policja)

Policjanci z Kędzierzyna-Koźla uratowali 29-latkę, pod którą zarwał się lód na stawie. Jak poinformowało biuro prasowe Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu, kobieta stała w przeręblu zanurzona po szyję w wodzie. To już drugi podobny przypadek w regionie.

„Przybyliśmy z łodzią ratunkową, na pomoc było za późno”. Śmierć pod lodem

W Celigowie w okolicach Rawy Mazowieckiej do stawu wpadł człowiek, pod którym załamał się lód. Mimo mobilizacji licznych zastępów straży pożarnej z...

zobacz więcej

Do zdarzenia doszło na małym stawie osiedlowym w Kędzierzynie-Koźlu. Policjantów poinformowano, że w przeręblu jest kobieta, która nie potrafi wydostać się z wody.

Na miejsce wysłano patrol. Funkcjonariusze zobaczyli kobietę stojącą po szyję w wodzie i oddaloną kilka metrów od brzegu. Zdecydowali o podjęciu natychmiastowej akcji. Asekurując się wzajemnie, udało się im wydostać z wody zziębniętą kobietę, która tłumaczyła się, że chciała pomóc zejść z lodu swojemu psu.

Kilka dni wcześniej strażacy przy pomocy specjalnych sań ratowali mężczyznę, pod którym zarwał się lód na zbiorniku wodnym pod Paczkowem. On także wszedł na taflę lodu za swoimi psami.

Policja przypomina, że choć po ostatnich mrozach na jeziorach i stawach pojawił się lód, to jego grubość ulega ciągłym zmianom, a chodzenie po nim wiąże się z poważnymi niebezpieczeństwami.

-> Przeczytaj także: Pies czekał nad stawem, z którego wyłowiono zwłoki 

źródło:

Zobacz więcej