RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Zlikwidowano agencję towarzyską; właścicielka mogła zarobić 3,5 mln zł

Kobiety zatrudnione w agencji połowę zarobionych pieniędzy oddawały właścicielce (fot. Policja kujawsko-pomorska)
Kobiety zatrudnione w agencji połowę zarobionych pieniędzy oddawały właścicielce (fot. Policja kujawsko-pomorska)

Policjanci zlikwidowali agencję towarzyską prowadzoną w Bydgoszczy przez 54-letnią mieszkankę miasta. Oszacowano, że kobieta w ciągu około 10 lat mogła zarobić przynajmniej 3,5 mln zł – poinformowała we wtorek rzeczniczka kujawsko-pomorskiej policji mł. insp. Monika Chlebicz.

Cios w seksbiznes. Willa rozkoszy już nie będzie przynosiła krociowych zysków

Jacuzzi, sauna, eleganckie pokoje z łazienkami, dobry wyposażony bar i ładne, młode kobiety gotowe na niemal wszystko – takie atrakcje oferowała...

zobacz więcej

Sprawą zajmowali się policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP w Bydgoszczy, którzy ustalili, że agencja towarzyska funkcjonuje od wielu lat na bydgoskim osiedlu Wyżyny.

Jak wynika z materiału dowodowego, jednocześnie w agencji mogło pracować od czterech do siedmiu kobiet. 54-latka ułatwiała im uprawianie prostytucji. Zamieszczała także na portalu erotycznym i w prasie ogłoszenia o usługach seksualnych kobiet wraz ze zdjęciami, opisem, numerem telefonu. Udostępniała również lokal, gdzie przyjmowano klientów, zapewniała i dostarczała środki higieny osobistej oraz antykoncepcyjne.

Kobiety zatrudnione w agencji połowę zarobionych pieniędzy oddawały właścicielce. W ten sposób, jak wynika z szacunków policjantów, 54-latka mogła zarobić nie mniej niż 3,5 mln zł w ciągu ok. 10 lat.

Kobieta usłyszała prokuratorskie zarzuty czerpania korzyści z nierządu oraz ułatwiania innym osobom prostytucji w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. – Zgodnie z decyzją prokuratora, będzie stawiać się w komisariacie na dozór, musi wpłacić poręczenie majątkowe, a także ma zakaz opuszczania kraju. Z uwagi na fakt, że z popełniania przestępstw uczyniła sobie stałe źródło dochodu, może jej grozić kara nawet 7,5 roku pozbawienia wolności – zaznaczyła mł. insp. Chlebicz.

źródło:

Zobacz więcej