RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Waldemar Kuczyński zachwala: Organizacja szczepień perfekcyjna

Kuczyński zazwyczaj ostro atakuje rząd  (fot. arch.PAP/Leszek Szymański)
Kuczyński zazwyczaj ostro atakuje rząd (fot. arch.PAP/Leszek Szymański)

Organizacja szczepień perfekcyjna! – napisał na Twitterze były minister Waldemar Kuczyński. Internauci nie kryli zdziwienia. „Największy krytyk PiS… chwali organizację szczepień” – pisze jeden z nich.

„To jakieś inspirowane z góry komando dokonało sabotażu”. Nowa teoria ws. „Czajki”

Nie milkną echa zawiadomienia, jakie do prokuratury złożyła spółka miejska podległa Rafałowi Trzaskowskiemu. Zdaniem MPWiK za awarią w Czajce mogą...

zobacz więcej

Waldemar Kuczyński, ekonomista i były minister przekształceń własnościowych w rządzie Tadeusza Mazowieckiego, zaszczepił się przeciw koronawirusowi. Znany ze sprzyjania tzw. totalnej opozycji Kuczyński stwierdził, że organizacja szczepień w Polsce jest „perfekcyjna”.

Napisał, że szczepionkę przyjął na stadionie narodowym w Warszawie. „Organizacja szczepień perfekcyjna! Jest się podwożonym i prowadzonym niemal za rękę, przez młodzież wojskową. Nie mam najmniejszych zarzutów i uwag. Kapelusz z głowy dla tych co ten punkt tak przygotowali” – czytamy w jego wpisie.

Wpisowi byłego ministra dziwią się użytkownicy Twittera. „Panie Waldku, to teraz niech Pan do PiS-u wstąpi” – pisze jeden z nich. „A mówiliście, że nie będzie skutków ubocznych” – ironizuje inny. „Brawo Michał Dworczyk, opozycja uczy się od najlepszych” – dodaje kolejny.

„Aż sprawdziłem, czy nie napisał tego @czlowiek_bobr. (...) Założyciel Unii Demokratycznej i Unii Wolności, największy krytyk PiS… chwali organizację szczepień” – komentuje internauta.

Kim jest Kuczyński


Kuczyński był na początku lat 90. ministrem w rządzie Tadeusza Mazowieckiego. Jako doradca premiera polecił szefowi rządu Leszka Balcerowicza na ministra finansów. Od 2018 r. jest członkiem Komitetu Obywatelskiego przy Lechu Wałęsie. Aktywnie wspiera środowiska antyrządowe.

źródło:
Zobacz więcej