RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Zawieje i zamiecie, obfite opady śniegu. Atak zimy w Polsce

Najnowsze

Popularne

W Polsce nastąpił atak zimy. Wszystkiemu winny jest niż Lars, z którym przyszły śnieżyce. Najwięcej śniegu spadło na wschodzie kraju, miejscami nawet 35 cm. Jest duża szansa, że śnieg się utrzyma, bo prognozowane są mrozy. We wtorek nadal obowiązują alerty IMGW przed intensywnymi opadami.

IMGW wydaje alerty najwyższego stopnia. Potężna śnieżyca, nawet 35 cm śniegu

IMGW wydał ostrzeżenia – pierwszego, drugiego i trzeciego stopnia – przed obfitymi opadami śniegu. W niektórych miejscach spadnie nawet do 35 cm...

zobacz więcej

Jak podaje IMGW, ośrodek niżowy Lars – który spowodował całe zamieszanie – znajduje się obecnie nad Białorusią. Największe opady śniegu przeniosły się nad zachodnią częścią tego kraju. Jednak nad częścią Polski nadal pada śnieg. Wzmożone opady są na Podlasiu, Lubelszczyźnie i Podkarpaciu a także na Pomorzu.

Gdzie spadło najwięcej śniegu?


Z oficjalnych danych wynika, że najwięcej śniegu przybyło w Tatrach, tam nawet ponad metr pokrywy śnieżnej. Na Podkarpaciu spadło miejscami 35 cm śniegu, około 30 cm utrzymało się w Jaśle. W Białymstoku i Terespolu spadło ponad 25 cm śniegu, to więcej niż na Hali Gąsiennicowej w Tatrach, gdzie świeżej pokrywy śnieżnej przybyło 22 cm.

IMGW przypomina, że nadal obowiązują ostrzeżenia przed intensywnymi opadami śniegu dla województw podlaskiego i warmińsko-mazurskiego – tam miejscami obowiązuje alert drugiego stopnia. Na części obszaru Mazowsza, Warmii i Mazur, a także Podlasia i Lubelszczyzny możliwe są także zamiecie śnieżne.

Według synoptyków przed nami kilka dni zimy, lokalnie do –10 st. Nawet w Warszawie prognozuje się do –8 st. w nocy. i –3 st. w dzień w najbliższych siedmiu dniach. „Intensywnych opadów śniegu nie prognozujemy” – podaje Instytut. W związku z załamaniem pogody Państwowa Straż Pożarna odnotowała w poniedziałek 675 interwencji. Najwięcej w woj: podkarpackim – 341, lubelskim – 114 i podlaskim – 83. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa informowało, że nad ranem bez prądu zostawało około 82 tys. odbiorców.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej