RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Gangsterzy zbiorowo zgwałcili dilera. Jest akt oskarżenia

Jednego z dilerów pobito tak, że wylądował w szpitalu z licznymi złamaniami, w tym pękniętą twarzoczaszką. Inny został brutalnie zgwałcony przez kilku gangsterów, a film z kaźni chłopaka trafił do internetu. Tak właśnie miał, zdaniem zachodniopomorskich „pezetów”, działać gang na czele którego stał 46-letni Tomasz Sz. ps. Bąbel. Prokuratura skierowała właśnie do sądu akt oskarżenia przeciwko 15 członkom tej groźnej bandy.

„Przebudzenie mocy” w Hiszpanii. W likwidacji plantacji marihuany uczestniczyło CBŚP

Policjanci z CBŚP przy wsparciu Europolu i Eurojustu pod nadzorem Prokuratury Krajowej zlikwidowali w Hiszpanii 18 plantacji konopi, gdzie rosło...

zobacz więcej

Rozliczenie działalności ekipy „Bąbla” to jeden z czterech wątków śledztwa zachodniopomorskich „pezetów” Prokuratury Krajowej, w sprawie gangów z Pomorza Zachodniego działających także w Szwecji i Norwegii. Jako że głównym zarobkiem wszystkich band był handel narkotykami, pomiędzy grupami regularnie dochodziło do potyczek. Grupa Tomasza Sz. miała wykazać się w tej wojnie podjazdowej wyjątkową brutalnością.

Przemoc narastała z każdym kolejnym starciem. Najpierw podpalano samochody konkurentów, później napadano na dilerów. Jak mieli szczęście, bicie kończyło się co najwyżej licznymi sinikami. Jednak nie wszyscy mieli tyle szczęścia. Jeden z konkurentów grupy „Bąbla” został niemal skatowany na śmierć. Trafił do szpitala z licznymi złamaniami, w tym twarzoczaszki.

Jeszcze większy koszmar bandyci zgotowali młodemu mężczyźnie, który podpadł ludziom „Bąbla”. Został brutalnie zgwałcony przez kilku gangsterów. W półświatku nie ma gorszego poniżenia. Mało tego, oprawcy nagrali całe zdarzenie, a filmy i zdjęcia zamieścili w internecie.

Według prokuratury, bojówki Tomasza Sz. wykonywały wszystkie jego polecenia. Ich ofiarami nie byli tylko członkowie konkurencyjnych ekip, ale także zwykli ludzie, którzy w jakiś sposób narazili się bossowi lub komuś z jego rodziny. „Cywile” byli karani groźbami pobicia, a często niszczono ich mienie: podpalano samochody czy wybijano szyby.

Ponad 200 funkcjonariuszy urządziło obławę na gang vatsterów. Wyłudził prawie 80 mln zł

Fikcyjne faktury o wartości blisko pół miliarda złotych wystawił gang vatsterów, rozbity przez szczecińskie „pezety” Prokuratury Krajowej oraz CBŚP...

zobacz więcej

Dziewięć wyroków

Prokurator Zachodniopomorskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Szczecinie ustalił, że gang „Bąbla” działał od 2015 do 2019 r. w Kamieniu Pomorskim i okolicznych miejscowościach.

Według „Głosu Szczecińskiego” Tomasz Sz. był dziewięciokrotnie skazywany. Głównie za kradzieże, oszustwa i rozboje. W 2003 r. miał spowodować wypadek, w którym zginęła jego przyjaciółka w ciąży. Po kolejnych odsiadkach odzyskał wolność w 2018 r. Już rok później został zatrzymany przez funkcjonariuszy CBŚP za kierowanie gangiem. W ciągu kolejnych miesięcy wyłapano większość członków jego bandy.

Śledczy ustalili, że grupa „Bąbla” sprzedała co najmniej 120 kg marihuany i amfetaminy oraz co najmniej 500 tabletek ekstazy. Związani z gangiem dilerzy dawali narkotyki także nastolatkom, aby pozyskać nowych klientów.

Narzędzia pracy bojówki „Bąbla” (fot. CBŚP)
Narzędzia pracy bojówki „Bąbla” (fot. CBŚP)

Kokaina zza grobu, policjanci w gangu i sportowcy dla ochrony

Zatrzymany przez CBŚP Michał M., jeden z najbardziej znanych polskich zawodników MMA, miał zdaniem śledczych należeć do gangu, który przemycił 40...

zobacz więcej

Boss stracił swoje ulubione BMW

Prokurator Zachodniopomorskiego Wydziału Zamiejscowego do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Szczecinie zarzucił 15 oskarżonym popełnienie łącznie 40 przestępstw przeciwko życiu, zdrowiu, mieniu oraz przestępstw narkotykowych.

Na poczet przyszłych grzywien prokuratura zabezpieczyła między innymi BMW i8 o wartości około 350 tysięcy złotych, Audi A6 o wartości około 40 tysięcy złotych, skuter wodny z przyczepą o wartości łącznej około 70 tysięcy złotych, zegarek znanej marki o wartości około 35 tysięcy złotych, quad o wartości około 35 tysięcy złotych oraz pieniądze w kwocie kilku tysięcy złotych.

Gangsterom grozi do 15 lat więzienia.

Ulubiony samochód bossa (fot. CBŚP)
Ulubiony samochód bossa (fot. CBŚP)

źródło:
Zobacz więcej