RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Dobowy rekord szczepień przeciw COVID-19. Niedzielski przedstawił najnowsze dane

Dotąd w Polsce zaszczepiono ponad 770 tys. osób (fot. PAP/Maciej Kulczyński)
Dotąd w Polsce zaszczepiono ponad 770 tys. osób (fot. PAP/Maciej Kulczyński)

Według najnowszych danych w poniedziałek zostało zaszczepionych 65 tys. osób – poinformował minister zdrowia Adam Niedzielski. Jak dodał, to najwyższy wynik od początku szczepień w Polsce. Wiadomo, ile osób przyjęło już drugą dawkę szczepionki.

Adam Michnik broni Krystyny Jandy: „To są świnie!”

– To są świnie! – mówi o krytykach Krystyny Jandy Adam Michnik. Redaktor naczelny „Gazety Wyborczej” udzielił wywiadu w radiu TOK FM. Kolejny raz...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

Od poniedziałku formalnie ruszyły w Polsce szczepienia populacyjne przeciw COVID-19. Po tak zwanej grupie „zero” – w której byli m.in. medycy – dawkę szczepionki otrzymują teraz seniorzy. Na początek ci, którzy skończyli 70 lat.

Narodowy Program Szczepień


„Według danych z godz. 21.00 w poniedziałek zostało zaszczepionych 65 tys. osób – co jest najwyższym wynikiem do tej pory. Szczepienia realizowało blisko 2,5 tys. punktów – przekazał na Twitterze minister Niedzielski.

„W sumie ponad 770 tys. zaszczepionych, z czego 75 tys. przyjęło dwie dawki” – napisał minister zdrowia. Dotąd rekordowy był 12 stycznia, kiedy zaszczepiono około 63 tys. osób.

Zysk 10 najbogatszych ludzi w czasie pandemii. Można by za to zaszczepić wszystkich

Majątek 10 najbogatszych ludzi zwiększył się w czasie pandemii koronawirusa o 540 miliardów dolarów. Ta kwota wystarczyłaby, aby uchronić...

zobacz więcej

Z racji zmniejszonych dostaw szczepionek części osób powyżej 70. roku życia nie udało się zapisać na szczepienie w pierwszym kwartale tego roku. Terminy do końca marca mają zagwarantowane dwa miliony seniorów.

Ograniczenie dostaw szczepionek


Wcześniej w poniedziałek wieczorem Adam Niedzielski wyraził pełne wsparcie dla idei zaprezentowanej przez komisarz UE ds. zdrowia Stellę Kyriakides, by firmy farmaceutyczne produkujące szczepionki przeciw Covid-19 na terytorium Wspólnoty, rejestrowały z wyprzedzeniem zamiar eksportu tych preparatów do krajów trzecich.

Zapowiedź padła po tym, jak w piątek AstraZeneca nieoczekiwanie ogłosiła duże ograniczenie dostaw szczepionek dla krajów Unii w pierwszym kwartale roku. Zobacz takze: „Zmusimy firmy do przestrzegania umów”

Komisja Europejska stworzy rejestr przejrzystości eksportu szczepionek poza UE. Nowe regulacje mają zacząć obowiązywać w najbliższych dniach.

źródło:
Zobacz więcej