RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Dach hali magazynowej zawalił się pod ciężarem śniegu

PSP apeluje o odśnieżanie dachów (fot. PAP/Darek Delmanowicz)
PSP apeluje o odśnieżanie dachów (fot. PAP/Darek Delmanowicz)

Pod naporem śniegu zawalił się w Rzeszowie w poniedziałek wieczorem dach hali magazynowej sklepu motoryzacyjnego przy ulicy Broniewskiego. Nikogo nie było wewnątrz, nikt nie ucierpiał – podała straż pożarna. Jak poinformował rzecznik podkarpackich strażaków bryg. Marcin Betleja, do zdarzenia doszło po godz. 18. Na miejsce pojechały dwa zastępy strażaków PSP.

Śnieżyca na Roztoczu [WIDEO]

Nad Polskę nadciąga niż „Lars” – prognozowane są najsilniejsze od lat śnieżyce, a także zamiecie i zawieje śnieżne. Miejscami spadnie nawet 35 cm...

zobacz więcej

– Okazało się, że pod naporem ciężkiego śniegu runął dach hali o powierzchni około 900 metrów kwadratowych. Hala przykryta była plandeką. Na szczęście, w momencie zawalenia się dachu, nikogo nie było w obiekcie, nikt nie został ranny – zaznaczył bryg. Betleja. 

Strażacy apelują


Oficer prasowy rzeszowskich strażaków st. kpt. Kinga Styrczula dodała, że hala magazynowa jest lekkiej konstrukcji, stalowo-aluminiowej, stoi obok sklepu motoryzacyjnego. – Dach złożył się do środka pod naporem ciężaru śniegu. Wewnątrz były części motocyklowe – wskazała.

Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia. O zdarzeniu został poinformowany nadzór budowlany. Na miejscu jest też policja.

W poniedziałek na Podkarpaciu występują intensywne opady śniegu. Według prognoz śnieg ma padać do godz. 3 rano we wtorek. Jednocześnie strażacy apelują o odśnieżanie dachów i szczególną ostrożność na drogach.

Niż „Lars” nad Polską. Zawieje i zamiecie śnieżne, potężne opady śniegu

zobacz więcej

Śnieg może wyrządzić wiele szkód


Rzecznik prasowy Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej Krzysztof Batorski zaapelował o to, by usuwać nadmiar śniegu oraz sople z dachów. Dodał, że „najbliższej nocy najbardziej niebezpieczne sytuacje związane z opadami śniegu mogą pojawić się na drogach, szczególnie we wschodniej części Polski.

– Mokry i lepki śnieg może wyrządzić wiele szkód, bo jeśli oblepia linie energetyczne, to one urywają się pod jego ciężarem – zaznaczył.

źródło:
Zobacz więcej