RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Kraków Airport. Szybkie testy antygenowe dla pasażerów

Testy będą wykonywane komercyjnie (fot.  Beata Zawrzel/NurPhoto via Getty Images, zdjęcie ilustracyjne)
Testy będą wykonywane komercyjnie (fot. Beata Zawrzel/NurPhoto via Getty Images, zdjęcie ilustracyjne)

Kraków Airport wprowadza od wtorku możliwość komercyjnego wykonania szybkiego testu antygenowego bezpośrednio przed lotem. To odpowiedź na wprowadzenie przez Królestwo Niderlandów wymogu posiadania przez podróżnych negatywnego wyniku takiego testu.

Amsterdam chce ukrócić narkoturystykę

Stolica Niderlandów chce zakazać turystom odwiedzania słynnych coffe shopów, w których legalnie można kupić i palić marihuanę. Władze Amsterdamu...

zobacz więcej

Zgodnie z zasadami wprowadzonymi przez Królestwo Niderlandów, od wtorku pasażer udający się do tego państwa musi posiadać negatywny wynik szybkiego testu antygenowego wykonanego najdalej cztery godziny przed wylotem.

Rzeczniczka Kraków Airport, Międzynarodowego Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice Natalia Vince poinformowała w poniedziałek, że na terenie lotniska uruchomiona zostanie możliwość komercyjnego wykonania takiego testu przez pasażerów.

Test będzie można wykonać od 4 godzin do 40 minut przed rozkładową godziną wylotu bezpośrednich rejsów do Królestwa Niderlandów, tj. KLM do Amsterdamu oraz Ryanair do Eindhoven, w punkcie wymazowym zlokalizowanym bezpośrednio przed głównym wejściem do terminalu pasażerskiego.

Po wykonaniu testu, wydawane będzie stosowne zaświadczenie w języku polskim lub angielskim, potwierdzające uzyskany wynik testu.

Kraków Airport jest drugim lotniskiem w Polsce pod względem liczby obsłużonych pasażerów i największym portem regionalnym. Z powodu pandemii koronawirusa w całym zeszłym roku krakowski port obsłużył tylko 2,593 mln pasażerów, czyli o 69 proc. mniej niż rok wcześniej.

źródło:

Zobacz więcej