RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Tlenek etylenu w produkcie z sieci IKEA. GIS ostrzega

GIS podał, że IKEA zablokowała część wyżej wymienionych produktów w magazynie (fot. Shutterstock/Andrei Iakhniuk)
GIS podał, że IKEA zablokowała część wyżej wymienionych produktów w magazynie (fot. Shutterstock/Andrei Iakhniuk)

IKEA wycofuje dwie partie pieczywa chrupkiego Multigrain 250 g ze względu na wykrycie tlenku etylenu w sezamie będącym składnikiem tego produktu – wynika z ostrzeżenia publicznego Głównego Inspektoratu Sanitarnego, zamieszonegona jego stronie internetowej.

GIS wydał ostrzeżenie publiczne dot. popcornu. Zakaz spożywania

Główny Inspektorat Sanitarny wydał ostrzeżenie publiczne dotyczące partii popcornu. Jego spożywanie jest niebezpieczne dla zdrowia.

zobacz więcej

Sanepid podał, że tlenek etylenu jest substancją szkodliwą dla zdrowia, a jego stosowanie i wprowadzanie na rynek w Unii Europejskiej jest niedozwolone. Nie należy spożywać tego produktu.

Organy sanepidu monitorują wycofywanie prowadzone przez dystrybutora. Producentem produktu jest Lantmännen Cerealia Oy z Finlandii.

Wycofywany produkt to dwie partie pieczywa chrupkiego MULTIGRAN CRISPBREAD 250g z datą przydatności do 13.02.2021 i do 30.03.2021, obie o tym samym numerze – 3067203.

GIS podał, że IKEA zablokowała część wyżej wymienionych produktów w magazynie, a pozostałą część wycofuje od klientów. Odpowiednie informacje w tej sprawie zamieściła na swojej stronie internetowej.

Czytaj także: GIS ostrzega przed popularnymi napojami energetycznymi

źródło:
Zobacz więcej