RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Szczepionka przeciw COVID-19. Francuski instytut zawiesza prace nad jednym z projektów

Również amerykańska firma Merck zawiesiła dwa projekty  (fot. Andrey Rudakov/Bloomberg via Getty Images)
Również amerykańska firma Merck zawiesiła dwa projekty (fot. Andrey Rudakov/Bloomberg via Getty Images)

Instytut Pasteura w Paryżu poinformował w poniedziałek, że zawiesza prace nad jednym ze swych projektów. Projekt ten dotyczy szczepionki przeciwko COVID-19, bazującej na zmodyfikowanej szczepionce przeciw odrze. Również amerykańska firma Merck wstrzymała badania nad dwiema szczepionkami.

Nieoficjalnie: Premier ogłosi poluzowanie obostrzeń

Premier Mateusz Morawiecki planuje ogłosić jutro (we wtorek) pierwsze w obecnej fali zakażeń luzowanie ograniczeń gospodarczych – poinformowało RMF...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

Instytut Pasteura, który od wiosny pracował nad trzema wariantami szczepionki przeciwko koronawirusowi, podał, że będzie nadal kontynuować badania nad pozostałymi projektami, które są w fazie testów przedklinicznych.

Francuskie laboratorium zapewnia w komunikacie, że jest  „w pełni zmobilizowane do walki z COVID-19”.

Preparaty mniej skuteczne niż szczepionki wprowadzone już na rynek


Również w poniedziałek koncern Merck zapowiedział przerwanie badań nad dwoma projektami szczepionek przeciwko COVID-19, w tym również nad tym, który firma opracowywała w porozumieniu z Instytutem Pasteura. Merck poinformował, że preparaty te okazały się mniej skuteczne niż szczepionki wprowadzone już na rynek przez inne koncerny farmaceutyczne. Firma zamierza jednak kontynuować pracę nad dwoma innymi projektami preparatów przeciw COVID-19 . 

Zobacz także: Twardy lockdown we Francji prawie pewny

W kwietniu Instytut Pasteura opracowało test serologiczny do określenia stopnia odporności pacjentów wyleczonych z koronawirusa. Miesiąc wcześniej prezydent Francji Emmanuel Macron ogłosił, że podjął decyzję o zwiększeniu budżetu na badania nad chorobami i szczepionkami o 5 mld euro w ciągu 10 lat.  

źródło:

Zobacz więcej