RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Asia Argento oskarżyła słynnego reżysera o to, że wykorzystał ją seksualnie

Asia Argento i Rob Cohen (fot. S.Cardinale/Corbis/Getty Images)
Asia Argento i Rob Cohen (fot. S.Cardinale/Corbis/Getty Images)

„To pierwszy raz, gdy mówię o Cohenie. Wykorzystał mnie. Zrobił mi drinka z pigułką gwałtu, miał tego całą butelkę. Wtedy nie miałam pojęcia, co to takiego. Obudziłam się rano nago w jego łóżku” – wspomina Asia Argento w wywiadzie dla gazety „Il Corriere della Sera”. Aktorka oskarża reżysera o to, że wykorzystał ją seksualnie.

#MeToo. Zdobywca Oscara oskarżany o gwałt na 14-latce

Afera #MeToo zatacza coraz szersze kręgi. 50-letnia obecnie Sera Johnston zarzuciła zdobywcy Oscara Timothy'emu Huttonowi, że zgwałcił ją, gdy...

zobacz więcej

Asia Argento, córka legendarnego włoskiego reżysera Dario Argento i zmarłej niedawno aktorki Darii Nicolodi, to jedna z najbardziej aktywnych osób walczących z molestowaniem seksualnym w przemyśle filmowym. Była jedną z pierwszych aktorek, które oskarżyły producenta Harveya Weinsteina. 


Teraz podobne oskarżenia wysunęła pod adresem reżysera Roba Cohena, twórcy takich filmów jak m.in. „Szybcy i wściekli”, „Ostatni smok” czy „xXx”. To właśnie podczas kręconych w 2002 roku zdjęć do tego ostatniego miało dojść do opisywanej przez Argento sytuacji.

Swoje oskarżenia Argento potwierdziła też portalowi „Variety”. Więcej na ten temat napisała w swojej autobiografii pt. „Anatomy of a Wild Heart” („Anatomia dzikiego serca”). Książka zostanie wydana we Włoszech we wtorek.

Nie chciała rozdmuchiwać sprawy


W minioną sobotę Argento promowała autobiografię w telewizyjnym programie „Verissimo”. Opowiedziała o tym, dlaczego wcześniej milczała na temat molestowania jej przez Cohena. Twierdzi, że nie była pewna tego, do czego doszło. Dopiero później jeden z jej przyjaciół uświadomił jej, że Cohen mógł podać jej tzw. pigułkę gwałtu.

– Nie chciałam rozdmuchiwać tej sprawy. Zdecydowałam się na to dopiero wtedy, gdy Cohena o molestowanie oskarżyły dwie kobiety, w tym jego córka – twierdzi.

Gwiazdor skazany za przestępstwa seksualne. Żona tropi rasistowski spisek

Camille Cosby przerywa milczenie. Żona komika, który od dwóch lat odsiaduje wyrok więzienia za napaść i molestowanie seksualne, nie wierzy w winę...

zobacz więcej

Wspomniane przez Argento oskarżenia pod adresem Cohena pojawiły się w 2019 r. Wtedy jego córka Valkyrie Weather wyznała, że ojciec molestował ją, gdy była dzieckiem.

Według jej słów podczas zdjęć poza granicami USA ojciec zabierał ją na spotkania z prostytutkami. W tym samym roku Cohena oskarżyła też inna kobieta. Do molestowania miało dojść w 2015 r., gdy została ona zaproszona przez Cohena na spotkanie, na którym mieli omawiać jej udział w jego nowym serialu.

„Pan Cohen kategorycznie zaprzecza oskarżeniom pani Asii Argento. Są one absolutnie nieprawdziwe. Gdy razem pracowali, mieli znakomite kontakty zawodowe, więc te oskarżenia sięgające 2002 r. są niewiarygodne. Szczególnie biorąc pod uwagę informacje, jakie pojawiły się o Asii Argento w ostatnich latach” – powiedział agencji AFP rzecznik reżysera. Sam Cohen nie skomentował zarzutów.

Choć Asia Argento jest jedną z głównych twarzy ruchu #MeToo, sama nie uniknęła oskarżeń o molestowanie seksualne. W 2018 r. oskarżył ją o to aktor Jimmy Bennett. Argento zaprzeczała. Sprawa nie trafiła do sądu, bo doszło do ugody, w ramach której ówczesny partner Argento, Anthony Bourdain, zapłacił Bennettowi 380 tys. dolarów.

źródło:

Zobacz więcej