RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Ważna informacja dla pobierających 500 Plus. Trzeba złożyć wniosek

Program „Rodzina 500 plus” zakłada przyznanie świadczenia wszystkim dzieciom do 18 lat (fot. PAP/R.Guz, zdjęcie ilustracyjne)
Program „Rodzina 500 plus” zakłada przyznanie świadczenia wszystkim dzieciom do 18 lat (fot. PAP/R.Guz, zdjęcie ilustracyjne)

W bieżącym roku dobiega końca okres rozliczeniowy świadczenia 500 plus, dlatego każdy świadczeniobiorca musi złożyć ponownie wniosek – powiedziała minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Rozliczenie podatku PIT. Dla kogo ulga na dziecko?

Podczas tegorocznego rozliczania podatku PIT warto zwrócić uwagę na obowiązujący limit dochodu podatkowego za 2020 oraz na ograniczenie dot....

zobacz więcej

– 6,6 mln dzieci otrzymuje to świadczenie. Do tej pory przeznaczyliśmy na to 134 mld zł
Przypomniała, że w tym roku należy złożyć wniosek o 500 Plus, bo kończy się okres rozliczeniowy tego świadczenia. – Nowe wnioski trzeba złożyć na okres od 1 czerwca 2021 r. do 30 maja 2022 r. – wskazała.

Poinformowała, że od 1 lutego będzie można je składać drogą elektroniczną, przez bankowość elektroniczną, system Empatia lub system PUE ZUS. Możliwość wnioskowania drogą papierową rozpocznie się od 1 kwietnia.

Zobacz także: Maląg: Pomimo pandemii, planowo realizujemy wszystkie programy prorodzinne

LOT zwraca krocie za niewykorzystane bilety. Zmiana siatki połączeń wraz z rozwojem pandemii

Blisko 600 mln zł zwrócił LOT w 2020 r. pasażerom za kupione i niewykorzystane bilety lotnicze – poinformował prezes PLL LOT Rafał Milczarski....

zobacz więcej

Wniosek złożony w okresie od 1 do 31 maja danego roku oznacza, że świadczenia za czerwiec i lipiec zostaną wypłacone nie później niż do 31 lipca tego roku. Z kolei wniosek złożony od 1 do 30 czerwca to wypłata przyznanego świadczenia za miesiące czerwiec, lipiec i sierpień maksymalnie do 31 sierpnia tego roku.

Program „Rodzina 500 plus” zakłada przyznanie świadczenia wszystkim dzieciom do 18 lat, bez względu na dochód osiągany przez rodzinę.

Zobacz także: „Genialne posunięcie”. Inwestycje w złoto zapewniły NBP miliardy 

źródło:

Zobacz więcej