RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Pierwsza dama wolontariuszką. Rozwozi kombatantom „obiady dla bohatera”

Pierwsza dama przez 5 dni w tygodniu rozwozi obiady dla Powstańców Warszawskich (fot. Grzegorz Jakubowski/KPRP)
Pierwsza dama przez 5 dni w tygodniu rozwozi obiady dla Powstańców Warszawskich (fot. Grzegorz Jakubowski/KPRP)

Moja żona Agata jest wolontariuszką Fundacji „Nie zapomnij o nas”. (…) Przez pięć dni w tygodniu rozwozi obiady dla powstańców warszawskich i kombatantów – powiedział prezydent Polski Andrzej Duda, odnosząc się do akcji społecznej „Obiady dla Bohaterów podczas epidemii”. Pierwsza dama wraz z ochotnikami oraz żołnierzami Wojsk Obrony Terytorialnej i funkcjonariuszami Służby Więziennej dostarcza ciepłe posiłki potrzebującym kombatantom.

Szczepionka dla pierwszej damy? Nie będzie korzystała z przywilejów

Pierwsza dama nie jest czynną nauczycielką, więc nie będzie korzystała z przywilejów szczepienia dla nauczycieli, bo nie pracuje w tej chwili w...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

„Wiele osób angażuje się teraz charytatywnie, również w Pałacu Prezydenckim. Moja żona Agata jest wolontariuszką Fundacji ·»Nie zapomnij o nas«”, od 3 listopada codziennie przez pięć dni w tygodniu rozwozi obiady dla powstańców warszawskich oraz kombatantów w ramach »Obiadów dla bohatera«” – przypomniał Andrzej Duda w wywiadzie dla tygodnika „Sieci”.

Agata Kornhauser-Duda 3 listopada dołączyła do wolontariuszy, którzy rozwożą posiłki najbardziej potrzebującym weteranom w Warszawie.

Ogólnopolska akcja pomocy i wsparcia dla kombatantów „Oni walczyli o naszą wolność, my walczyliśmy o ich zdrowie” ruszyła w połowie marca 2020 r., zaraz po wybuchu epidemii koronawirusa.

Jak podała na stronie internetowej Kancelaria Prezydenta, „w ramach ogólnopolskiej akcji »Nie Zapomnij O Nas, Powstańcach Warszawskich« we współpracy ze Stowarzyszeniem Odra-Niemen seniorzy otrzymują ciepłe posiłki”, opiekę i pomoc w codziennych zakupach.

źródło:
Zobacz więcej