RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Zaszczepił się i zmarł dzień później. Prokuratura wszczęła śledztwo

Planowana jest sekcja zwłok (fot. PAP/EPA)
Planowana jest sekcja zwłok (fot. PAP/EPA)

Prokuratura Rejonowa w Oleśnicy wszczęła śledztwo ws. śmierci 73-latka, który zmarł dzień po zaszczepieniu się na COVID-19. Ma się odbyć sekcja zwłok mężczyzny, która wyjaśni przyczyny jego zgonu. Wiadomo, że zmarły miał wiele innych chorób.

Raport o koronawirusie. Tylu zakażeń dawno nie było

Koronawirus w Polsce. W poniedziałek Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 2419 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem, to najniższy poziom od...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

W rządowym raporcie o niepożądanych odczynach poszczepiennych z 23 stycznia znalazła się informacja, że 20 stycznia w Oleśnicy zanotowano zgon mężczyzny. W opisie wskazano, że pacjent miał: „gorączkę, spadek ciśnienia tętniczego, tachykardię, trzy razy wzywano ZRM (zespół ratownictwa medycznego)”. Zaznaczono, że pacjenta nie hospitalizowano, nastąpiło zatrzymanie krążenia, a w konsekwencji zgon.

Chodzi o 73-letniego mężczyznę, pensjonariusza Powiatowego Domu Pomocy Społecznej w Ostrowinie. Mężczyzna 19 stycznia przyjął dawkę szczepionki, zmarł dzień później.

W tej sprawie śledztwo wszczęła Prokuratura Rejonowa w Oleśnicy. W rozmowie z portalem tvp.info rzecznik Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu prok. Radosław Żarkowski przekazał, że decyzją prokuratora z uwagi na okoliczności sprawy zwłoki zostały przekazane do Zakładu Medycyny Sądowej celem przeprowadzenia sekcji.

Nie wiadomo jeszcze, kiedy sekcja się odbędzie. Kiedy specjaliści sporządzą protokół z badania prokuratura poinformuje o jego wynikach.

Jak dodaje Żarkowski, postępowanie prowadzone jest o dwa czyny z kodeksu karnego – narażenie na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo uszczerbku na zdrowiu oraz nieumyślne spowodowanie śmierci.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej