RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Piłkarze ręczni grają z Niemcami. Kiedy transmisja?

W sobotę Polacy nie dali rady Węgrom (fot. PAP/EPA/Petr David Josek)
W sobotę Polacy nie dali rady Węgrom (fot. PAP/EPA/Petr David Josek)

Choć straciliśmy już szanse na awans do ćwierćfinału, to dzisiejszy ostatni mecz drugiej fazy mistrzostw świata z Niemcami nie będzie bez znaczenia. Polacy wciąż mogą zająć dziewiąte miejsce w turnieju. Początek meczu o godz. 20.30. Transmisja w TVP Sport, na SPORT.TVP.PL i aplikacji mobilnej.

Koniec marzeń o awansie. Polacy przegrali z Węgrami

Polacy przegrali z Węgrami (26:30) w meczu drugiej rundy rozgrywanych w Egipicie mistrzostw świata i stracili szansę na awans do ćwierćfinału....

zobacz więcej

Jaka sytuacja w grupie?


Przed ostatnią grupową konfrontacją nasi zawodnicy zajmują czwarte miejsce. W dorobku mamy cztery punkty, tyle samo co Niemcy, którzy jednak mogą pochwalić się dużo lepszym bilansem bramkowym. Żeby Polacy uplasowali się ostatecznie wyżej, muszą mecz wygrać.

Aby zająć dziewiąte miejsce, drużyna Patryka Rombla musi także liczyć na to, że Chorwacja zremisuje lub przegra z Danią, która już zapewniła sobie pierwsze miejsce w grupie II.

Jak silni są Niemcy?


Niemcy należą do czołowych drużyn Starego Kontynentu, ale na egipski mundial przyjechali mocno osłabieni. Udziału w turnieju odmówili m.in. zawodnicy zwycięzcy Ligi Mistrzów THW Kiel – Kiel Hendrik Pekeler, Patrick Wiencek i Steffen Weinhold.

Świetna wiadomość dla kibiców. TVP pokaże mecze piłkarzy ręcznych

Telewizja Polska nabyła prawa do transmisji najbliższych spotkań Biało-Czerwonych w trwających mistrzostwach świata w Egipcie. Pierwsze emocje...

zobacz więcej

Tłumaczyli się obawami przed zakażeniem COVID-19. Wywołało to wielkie dyskusje w Niemczech, bo piłkarze nie bali się podróżowania przy okazji meczów w europejskich pucharach, a ich klubowi koledzy Norweg Sander Sagosen, Duńczyk Niklas Landin czy Chorwat Domagoj Duvnjak nie zrezygnowali z udziału w mundialu w Egipcie.

Obie drużyny podobnie radzą sobie podczas trwającego turnieju. Polacy i Niemcy ponieśli po dwie porażki z Hiszpanią i Węgrami. Nasi zachodni sąsiedzi lepszy bilans bramkowy zawdzięczają sobie strzelanie, którą urządzili sobie podczas gry z Urugwajem. Wygrali aż 43:14, podczas gdy Polacy zwyciężyli „tylko” 14 bramkami.

Najlepszy turniej „nowej” kadry


Niezależnie od wyniku dzisiejszej gry na egipskim mundialu reprezentacja odniosła najlepszy wynik od czasu, gdy kariery zakończyli Sebastian Szmal, Karol Bielecki i bracia Lijewscy.

Polacy przed wielką szansą. „Nie porównujmy ich do Orłów Wenty”

Polscy szczypiorniści wreszcie nawiązują do najlepszych lat. Dzięki świetnej postawie w defensywie, zaczynamy coraz śmielej myśleć o awansie do...

zobacz więcej

Nie było nas na mistrzostwach świata i Europy w 2018 i 2019 r. Poprzednie Euro zakończyliśmy na trzecim miejscu od końca. W Egipcie w ogóle miało nas nie być, ale otrzymaliśmy od organizatorów „dziką kartę”.

Drużyna Patryka Rombla skorzystała z prezentu od losu. To dobry prognostyk, bo Polska będzie współgospodarzem następnych mistrzostw świata.

Mecz Polska–Niemcy. Gdzie oglądać? Kiedy transmisja?


Mecz Polska–Niemcy o godz. 20.30. Transmisja od godz. 20.15 na TVPSPORT.PL, w aplikacji mobilnej i na kanale TVP Sport w serwisie YouTube.

źródło:
Zobacz więcej