RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Plany Ministerstwa Edukacji na luty. Więcej uczniów wróci do szkół?

Nowe decyzje dot. nauki zdalnej (fot. PAP/Łukasz Gągulski)
Nowe decyzje dot. nauki zdalnej (fot. PAP/Łukasz Gągulski)

Jest szansa, że w lutym do szkół powróci większa liczba uczniów. Na razie analizujemy sytuację epidemiologiczną – powiedział na antenie Polskiego Radia Łódź nowy wiceminister edukacji i nauki Tomasz Rzymkowski.

Fogiel: Rząd bada, jak kupić szczepionki wprost od producentów

Jedynym ograniczeniem Narodowego Programu Szczepień na COVID-19 jest liczba szczepionek – uważa wicerzecznik Prawa i Sprawiedliwości Radosław...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

Wiceminister podkreślił, że pierwsze oceny powrotu dzieci z klas I-III do szkół w ubiegłym tygodniu będą możliwe dopiero za kilka dni, kiedy ministerstwo edukacji będzie miało pierwsze dane epidemiczne. Wstępnie – zdaniem Rzymkowskiego – decyzja o powrocie do szkół była dobra.

Kiedy powrót do szkół?


– Trzeba poczekać na wyniki pandemiczne jeszcze dobę lub dwie – zaznaczył. – Będziemy głęboko analizowali możliwość rozszerzenia otwarcia szkół o kolejne klasy – mówił. – Może to nastąpić naprawdę bardzo szybko – dodał.

Rzymkowski ocenił, że bardzo realne są zapowiedzi ministra edukacji Przemysława Czarnka o powrocie do szkół kolejnych grup uczniów w lutym. Wiceminister zastrzegł jednak, że stanie się to, jeśli do ministerstwa dotrą korzystne dane i prognozy epidemiczne.

W najbliższych dniach proszę spodziewać się komunikatów z naszej strony o tym, jak to będzie wyglądało w pierwszych dniach lutego – powiedział wiceminister Rzymkowski.

Nowy wiceminister edukacji


Tomasz Rzymkowski został sekretarzem stanu w Ministerstwie Edukacji i Nauki pod koniec ubiegłego tygodnia. Nowy wiceminister będzie zajmował się m.in. nadzorem pedagogicznym i kształceniem ogólnym. Rzymkowski drugą kadencję jest posłem z okręgu sieradzkiego. W 2015 r. uzyskał mandat z ruchu Kukiz '15. W 2019 r. przeszedł do Prawa i Sprawiedliwości.

źródło:
Zobacz więcej