RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Fogiel: Rząd bada, jak kupić szczepionki wprost od producentów

Polski rząd bada możliwości uzyskania szczepionek bezpośrednio od producentów (fot. PAP/EPA/M.MONUS)
Polski rząd bada możliwości uzyskania szczepionek bezpośrednio od producentów (fot. PAP/EPA/M.MONUS)

Jedynym ograniczeniem Narodowego Programu Szczepień na COVID-19 jest liczba szczepionek – uważa wicerzecznik Prawa i Sprawiedliwości Radosław Fogiel. W Polskim Radiu ujawnił, że w odpowiedzi na ten problem rząd bada możliwości uzyskania szczepionek bezpośrednio od producentów.

Szczepionki Moderny trafią w poniedziałek do czterech szpitali węzłowych

Szczepionka Moderny w poniedziałek trafi do czterech szpitali węzłowych: w Poznaniu, Krakowie, Wrocławiu i Gdańsku – poinformował prezes Agencji...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

– Wąskim gardłem, które ogranicza nas w szczepieniach, nie jest wydolność służby zdrowia. Tym czynnikiem jest wyłącznie dostępna liczba szczepionek (...) będziemy badać możliwości uzyskania szczepionek bezpośrednio od producentów – ocenił wicerzecznik PiS.

Jak dodał, do tej pory bez zarzutów działa wspólna cena dla wszystkich. – To akurat dla Polski nie jest problemem, bo na szczepionce nie zamierzaliśmy oszczędzać – powiedział.

Fogiel zaapelował do Polaków o to by poszli się zaszczepić. – Ponure statystyki pandemii rosną i dlatego apelujemy o to, by się szczepić. To leży w interesie nas wszystkich – powiedział.

Zobacz także: Dworczyk: Do końca pierwszego kwartału zaszczepimy 3 mln Polaków

Dworczyk: Nie mamy już wolnych terminów szczepień. Jaki jest powód?

Wszystkie terminy na szczepienia do końca marca zostały już zarezerwowane. Poinformował o tym na konferencji prasowej szef Kancelarii Premiera...

zobacz więcej

Pytany o znoszenie obostrzeń zaznaczył, że jeśli tylko zalecenia medyczne będą takie, że można obostrzenia znosić, będziemy to robić jak najszybciej.

– Decyzje o obostrzeniach to za każdym razem spór dwóch wartości: ochrony zdrowia i życia naszych współobywateli i ochrona gospodarki. Zawsze na pierwszym miejscu musi stać życie i zdrowie Polaków – powiedział.

Dodał, że im szybciej będzie przebiegać proces szczepień, tym szybciej będziemy w stanie zdejmować obostrzenia i gospodarka wróci na zwykłe tory. – To absolutny priorytet – podsumował.

Zobacz także: Włochy. Wiceminister zdrowia: cztery tygodnie opóźnienia w szczepieniach 80-latków 

źródło:
Zobacz więcej