RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Nowe rekomendacje dla kibiców w Holandii. „Bez krzyków, za to z tańcem i skakaniem”

Sportowe emocje ze stadionu przeniosły się do domu (fot. Shutterstock/Nok Lek)
Sportowe emocje ze stadionu przeniosły się do domu (fot. Shutterstock/Nok Lek)

Unikanie radości przez piłkarzy po strzelonym golu rekomendują już praktycznie wszystkie czołowe ligi Europy. O krok dalej poszły holenderskie władze, które przestrzegły kibiców przed zbyt ekspresyjnym przeżywaniem sportowych emocji przed telewizorami.

Wzmocnienie Śląska. Ściągnęli piłkarza z Manchesteru United

Łukasz Bejger został zawodnikiem grającego w piłkarskiej ekstraklasie Śląska Wrocław. 19-letni środkowy obrońca ostatnio był zawodnikiem...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

Tak jak w całej Europie piłkarskie mecze w Holandii rozgrywane są bez udziału publiczności. Zamknięte są też kawiarnie i puby, więc kibice śledzą poczynania swoich ulubieńców we własnych domach.

A jak tu nie krzyczeć, gdy ulubiona drużyna strzela gola albo sędzia podejmie kontrowersyjną decyzję? Innego zdania jest holenderski rząd, który radzi kibicom, aby znaleźli inny sposób na ekspresję swoich emocji.

Nie od dziś wiadomo, że właśnie podczas krzyku wirus COVID-19 rozprzestrzenia się najszybciej. Mając na uwadze bezpieczeństwo innych domowników, a także zaproszonej do wspólnego oglądania jednej osoby spoza gospodarstwa domowego (na więcej nie pozwalają restrykcje antycovidowe), holenderski rząd zasugerował, aby znaleźć sobie inny sposób wyrażania radości.

Wśród rekomendowanych czynności są taniec, skakanie, a także gra na instrumentach muzycznych.

Od 23 stycznia w kraju obowiązuje także zakaz przemieszczania pomiędzy godz. 21 a 4.30. To powoduje, że większość weekendowych meczów rozpoczyna się odpowiednio wcześniej, aby stworzyć kibicom chociaż namiastkę wspólnego przeżywania sportowych emocji.

źródło:
Zobacz więcej