RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Suski złożył Platformie życzenia z okazji 20. urodzin [WIDEO]

Z okazji 20-lecia jej powstania życzę Platformie Obywatelskiej, żeby zaczęła starać się służyć Polsce, ale sądząc po tych 20 latach, to najlepszym życzeniem dla Polaków jest, żeby PO przestała istnieć – powiedział w programie „#Jedziemy” poseł PiS Marek Suski.

Mucha: Żałuję, że poparłam Budkę. Mówi o „chorobach Platformy”

Żałuję, że poparłam Borysa Budkę w wyborach na szefa Platformy Obywatelskiej – oznajmiła w rozmowie z Onetem posłanka Joanna Mucha, która zasiliła...

zobacz więcej

Poseł Suski w TVP Info mówił o 20-leciu Platformy Obywatelskiej. Jak mówił, 20 lat temu „była nadzieja, że powstają dwie partie, które mają na celu wprowadzenie w Polsce jakiegoś ładu”. – My jako PiS zakładaliśmy ugrupowania pod hasłami, jakie są w nazwie – zaznaczał.

– My w głębokim poczuciu niesprawiedliwości, jakie było w PRL i za czasów postkomuny, chcieliśmy Polskę zmienić na lepszą, by była ona Polską dla ludzi uczciwych, a nie dla krętaczy i służb specjalnych – dodał Suski.

Jak mówił poseł, wydawało się, że powstaje ugrupowanie wywodzące się z Unii Wolności, które będzie miało podobne ideały. – PO na początku często powielała po nas różne pomysły podkradając je – powiedział.

Zobacz też wyniki sondażu o liderze polskiej opozycji.

Suski stwierdził jednak, że mimo iż powstanie tych dwóch partii było „nadzieją dla Polaków”, to w Platformie „wycinało się różnych ludzi”. – Już wtedy widziałem, że tam jest wycinanie ludzi, Ewa Kopacz stosowała taką samą zasadę jak Tusk, wszystkich, którzy mogli zagrozić, wycinała z list – mówił.

Na koniec Suski został zapytany, czego życzyłby Platformie z okazji 20. urodzin. – Żeby zaczęła starać się służyć Polsce, ale sądząc po tych 20 latach, to najlepszym życzeniem dla Polaków jest, żeby PO przestała istnieć – mówił.

źródło:
Zobacz więcej