RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Włochy. Wiceminister zdrowia: cztery tygodnie opóźnienia w szczepieniach 80-latków

Do tej pory we Włoszech zaszczepiono ponad 1,3 miliona osób przeciwko COVID-19 (fot. PAP/EPA/MASSIMO PERCOSSI)
Do tej pory we Włoszech zaszczepiono ponad 1,3 miliona osób przeciwko COVID-19 (fot. PAP/EPA/MASSIMO PERCOSSI)

Redukcja dostaw szczepionek przeciwko koronawirusowi koncernów Pfizer i AstraZeneca opóźni we Włoszech o cztery tygodnie szczepienia 80-latków, a o 6-8 tygodni reszty ludności. Poinformował o tym w niedzielę wiceminister zdrowia Pierpaolo Sileri w telewizji RAI.

Starcia w Amsterdamie. Użyto armatek wodnych, nad miastem wojskowe helikoptery [WIDEO]

Holenderska policja użyła armatek wodnych przeciwko manifestantom w centrum Amsterdamu – poinformował wicedyrektor Zagranicznego Ośrodka Polskiej...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

– Od jutra dostępne preparaty będą przeznaczane przede wszystkim na podanie drugiej dawki zgodnie z kalendarzem osobom już zaszczepionym po raz pierwszy, czyli głównie pracownikom służby zdrowia – wyjaśnił wiceminister.

Dokończenie szczepień


Następnie zaznaczył: „Za dwa tygodnie, jak dobrze pójdzie, będziemy mieli na rynku trzy szczepionki. To oznaczać będzie możliwość dokończenia szczepień lekarzy i personelu pielęgniarskiego oraz rozpoczęcia szczepień osób powyżej 80 lat”.

– Opóźnienie to dotyczy całej Europy i dużej części świata, ale ufam, że będzie można je później nadrobić – dodał Sileri.

Zobacz także: Grozi nam szczepionkowy apartheid. Szef Papieskiej Akademii ostrzega

W sobotę premier Włoch Giuseppe Conte zapowiedział podjęcie kroków prawnych wobec koncernów Pfizer i AstraZeneca za opóźnienia i redukcje dostaw oraz zarzucił im złamanie warunków podpisanych kontraktów. Uznał to za niedopuszczalne postępowanie.

Do tej pory we Włoszech zaszczepiono ponad 1,3 miliona osób przeciwko COVID-19. Około 71 tysięcy otrzymało już dwie dawki. 

źródło:

Zobacz więcej