RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Biden zamraża decyzję Trumpa dot. obniżenia cen drogich leków

Joe Biden (fot. PAP/EPA/K.Cedeno)
Joe Biden (fot. PAP/EPA/K.Cedeno)

Administracja Joe Bidena zamroziła kolejną decyzję Donalda Trumpa. Chodzi o dyrektywę byłego prezydenta USA, zgodnie z którą część ośrodków opieki zdrowotnej miała umożliwić pacjentom o niskich dochodach zakup insuliny i adrenaliny po obniżonych cenach.

Gates ostrzega przed katastrofą. Daje rady Bidenowi

Założyciel Microsoftu miliarder Bill Gates na swoim blogu ostrzega świat przed „katastrofą”. Znany na całym świecie finansista udzielił też kilku...

zobacz więcej

Zasada, która została sfinalizowana w grudniu ub.r. miała wejść w piątek, ale dzień wcześniej została zawieszona przez Departament Zdrowia i Opieki Społecznej Stanów Zjednoczonych (HHS). Zakładała ona, że ośrodki, które się do niej nie zastosują, nie będą się kwalifikowały do federalnych dotacji. Byli przedstawiciele HHS argumentowali, że reguła Trumpa przyniesie korzyści pacjentom, którzy mają trudności z opłaceniem drogiej insuliny.

Ewentualne wejście w życie zasady Trumpa przesunięto do 22 marca. W środę szef sztabu Białego Domu Ron Klain polecił agencjom wstrzymać zarządzenia podpisane pod koniec kadencji byłego prezydenta, aby można było je zweryfikować.

Oznacza to natychmiastowe wycofanie zapisów, które przesłano do Biura Badań Finansowych, ale nie zostały one jeszcze opublikowane w Rejestrze Federalnym. W przypadku tych, które zostały opublikowane, ale nie weszły jeszcze w życie, można „rozważyć przesunięcie daty ich wprowadzenia o 60 dni”.

źródło:
Zobacz więcej