RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Wielkopolskie: Dramat w centrum miasta. Pies rzucił się na kobietę, dotkliwie pogryzł

Zaatakowana przez psa kobieta miała liczne rany na plecach i nogach (fot. Shutterstock/Sergey Granev)
Zaatakowana przez psa kobieta miała liczne rany na plecach i nogach (fot. Shutterstock/Sergey Granev)

Wypuszczony z posesji pies podobny do owczarka niemieckiego rzucił się na młodą kobietę w centrum Słupcy (woj. wielkopolskie). Na pomoc ofierze pospieszyła trójka przechodniów, którzy byli na spacerze ze swoim psem. Do zdarzenia doszło w sobotę wieczorem. Sprawę wyjaśnia policja.

Ośmiolatka ciężko ranna. Pogryzł ją pies

Pies pogryzł ośmioletnią dziewczynkę w miejscowości Wierzbie pod Nysą (Opolskie). Jak poinformował dyżurny KW Państwowej Straży Pożarnej w Opolu,...

zobacz więcej

Jak podały lokalne media, do zdarzenia doszło w okolicach jednej z galerii handlowych w Słupcy.

„Wsiadającą już do samochodu kobietę zaatakował przebiegający tamtędy pies podobny do owczarka niemieckiego. Jak relacjonują świadkowie, zwierzę z niewyjaśnionych przyczyn rzuciło się na nią i zaczęło gryźć. Przeraźliwy krzyk kobiety usłyszała trójka przechodniów, która była na spacerze razem ze swoim psem” – napisał portal twojaslupca.pl.

Kiedy przechodnie dotarli na miejsce, ofiara leżała już na ziemi, a pies cały czas z furią atakował. Dwójka mężczyzn próbowała odciągnąć psa, trzeci pobiegł do sklepu i wrócił z kijem od szczotki, którym próbował przepłoszyć agresora. Udało się to dopiero po długiej walce. Pomagał w niej także pies przechodniów, na którego również rzucił się napastnik.

Według doniesień lokalnych mediów, kobieta doznała licznych ran nóg oraz pleców, była także w ogromnym szoku. Pogryziony został także jeden z obrońców. Oboje musieli na własną rękę dostać się na Szpitalny Oddział Ratunkowy do odległego o 30 km Konina, ponieważ odmówiono im przysłania karetki pogotowia.

Właścicielka zwierzęcia, która pojawiła się na miejscu, miała tłumaczyć, że ktoś otworzył furtkę jej posesji i pies uciekł.

-> Przeczytaj także: 12-latek śmiertelnie pogryziony przez psa. Właściciel pitbulla usłyszał zarzut 

źródło:
Zobacz więcej