RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Rząd Izraela ma zawiesić ruch lotniczy. „Chcemy hermetycznie zamknąć kraj ”

Rząd Izraela ma zawiesić ruch lotniczy (fot. D.Silverman/Getty Images)
Rząd Izraela ma zawiesić ruch lotniczy (fot. D.Silverman/Getty Images)

Rząd Izraela zdecydował o zawieszeniu wszystkich lotów do kraju i z kraju – poinformował w niedzielę dziennik „Haarec”. Wprowadzone z powodu pandemii koronawirusa ograniczenie ma obowiązywać od północy z poniedziałku na wtorek do końca stycznia.

Unia o dostawach szczepionek: Zmusimy firmy do przestrzegania umów

Unia zmusi firmy farmaceutyczne do przestrzegania umów w sprawie dostaw szczepionek przeciw COVID-19 – zapowiedział szef Rady Europejskiej w...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

„Wyprzedzamy cały świat. Żadne państwo nie zrobiło tego, co mamy zamiar zrobić: hermetycznie zamknąć kraj” – cytuje gazeta słowa premiera Benjamina Netanjahu.

Samoloty nie będą mogły lądować na izraelskich lotniskach, wyloty zostaną ograniczone do wyjątkowych sytuacji, zakaz nie obejmie samolotów wykonujących loty cargo, a także transportu medycznego i maszyn gaśniczych – donosi „Haarec”.

Po raz pierwszy Żydzi nie będą mogli emigrować do Izraela


Ograniczenie ma potrwać do 31 stycznia, kiedy w Izraelu ma skończyć się ogólnokrajowa kwarantanna.

– Z powodu tego zakazu po raz pierwszy Żydzi nie będą mogli emigrować do Izraela, chyba że będzie to kwestia „życia lub śmierci” – powiedziała minister transportu Miri Regew.

Grozi nam szczepionkowy apartheid. Szef Papieskiej Akademii ostrzega

W obliczu trwającej kampanii szczepień na koronawirusa Papieska Akademia Życia kolejny raz wzywa do przezwyciężenia „szczepionkowego nacjonalizmu”....

zobacz więcej

 „To będzie trudna batalia prawna”


Zaakceptowana przez rząd w niedzielę regulacja będzie jeszcze musiała zostać przyjęta przez odpowiednie komisje izraelskiego parlamentu. – To będzie trudna batalia prawna – skomentował zastępca prokuratora generalnego Raz Nizri.

Netanjahu był krytykowany za pozwolenie na kontynuowanie ruchu lotniczego do i z Izraela podczas pandemii - przypomina „Haarec”.

Zobacz także: Szczepią na potęgę, liczba zakażeń i zgonów nie spada

Podczas posiedzenia rządu minister turystyki Orit Farkash-Hakohen określiła zamykanie lotnisk jako „ekstremalny krok” i naruszenie podstawowych praw.

  

źródło:

Zobacz więcej