RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Maląg: Wypowiedź Budki ws. Polaka w Wielkiej Brytanii jest niegodna

Marlena Maląg odniosła się do wypowiedzi Borysa Budki w Radiu Zet (fot. PAP/EPA)
Marlena Maląg odniosła się do wypowiedzi Borysa Budki w Radiu Zet (fot. PAP/EPA)

Słowa wypowiedziane przez przewodniczącego Platformy Obywatelskiej Borysa Budkę w sprawie Polaka będącego w śpiączce w Wielkiej Brytanii są niegodne – oceniła w niedzielę minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg. Lider PO powiedział w niedzielę na antenie Radia Zet, że gdyby był na miejscu rządzących, nie podjąłby działań w stosunku do Polaka będącego w śpiączce w Wielkiej Brytanii.

Sprawa Polaka w brytyjskim szpitalu. Siostra chorego dziękuje rządowi i czeka

Wiceminister spraw zagranicznych Piotr Wawrzyk poinformował w TVP Info, że strona polska czeka na odpowiedź brytyjskich władz w sprawie nadania...

zobacz więcej

– Uważam, że to jest kwestia sumienia, rodziny, to jest kwestia medyków, którzy wyraźnie wskazują, że w tej sytuacji osoba jest nie do uratowania – ocenił Budka.

Jak mówił, „jest to naprawdę obrzydliwe, jeżeli ktoś próbuje robić politykę w takiej sytuacji”. – To jest niesamowite, jak ten obóz potrafi wykorzystywać tragedie ludzkie do tego, by zajmować się polityką – powiedział lider PO.

Minister Marlena Maląg pytana o te słowa w Polskim Radiu stwierdziła, że „nie powinno się komentować takich wypowiedzi”. – Zostały przez rząd podjęte wszystkie kroki, włącznie z paszportem dyplomatycznym, aby Polaka przetransportować do Polski, aby próbować walczyć o jego życie. Życie jest wartością nadrzędną i nie jest to na pewno robione dla żadnej polityki, ale przede wszystkim dla wsparcia rodziny, abyśmy mogli pomóc drugiemu człowiekowi – powiedziała Maląg.

Dodała, że „słowa wypowiedziane przez przewodniczącego Platformy Obywatelskiej Borysa Budkę naprawdę są niegodne”.

źródło:

Zobacz więcej