RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Dworczyk: Nie mamy już wolnych terminów szczepień. Jaki jest powód?

Wszystkie terminy na szczepienia do końca marca zostały już zarezerwowane. Poinformował o tym na konferencji prasowej szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk, pełnomocnik rządu do spraw Narodowego Programu Szczepień Ochronnych przeciwko COVID-19. Jak zaznaczył, „nie wynika to jednak z problemu systemu szczepień stworzonego w Polsce, ale z braku szczepionek”.

Grozi nam szczepionkowy apartheid. Szef Papieskiej Akademii ostrzega

W obliczu trwającej kampanii szczepień na koronawirusa Papieska Akademia Życia kolejny raz wzywa do przezwyciężenia „szczepionkowego nacjonalizmu”....

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

– Mamy ponad 3 mln zajętych terminów zarejestrowanych lub w trakcie szczepienia. Nie mamy już wolnych szczepionek na COVID-19 - poinformował Dworczyk. Dodał, że „nie wynika to z problemu systemu szczepień stworzonego w Polsce, ale z braku szczepionek”.

– Jutro ważny dzień, zaczynamy szczepienia populacyjne. W ponad 5 tys. punktów w całym kraju rozpoczną się szczepienia seniorów powyżej 70. roku życia – powiedział Dworczyk.

Podkreślił, że – zgodnie z umową wynegocjowaną przez Komisję Europejską z dostawcami szczepionek – Polsce przysługuje do końca pierwszego kwartału liczba szczepionek pozwalająca na zaszczepienie 3,1 mln Polaków.

– Apelujemy do seniorów, tych którzy chcą się zarejestrować, aby zgłaszali chęć zaszczepienia się telefonicznie przez sms lub przez internet – powiedział szef KPRM. – Gwarantujemy, że pracownicy infolinii zadzwonią z propozycją terminu szczepienia do każdego seniora, który przekaże swoje dane telefonicznie lub przez internet – dodał.

Kanały rejestracji


Marlena Maląg zachęcała seniorów, którzy chcą jeszcze zapisać się na szczepienia, by nie wychodzili z domu, ale zgłosili się za pomocą innych kanałów. Te kanały to:

– całodobowa infolinia pod numerem 989;

– rejestracje poprzez stronę internetową gov.pl/szczepimysie;

– wysłanie sms-a ze swoim PESEL-em i kodem pocztowym na numer 664 908 556.

źródło:
Zobacz więcej