PŚ w skokach narciarskich w Lahti. Polacy poza pierwszą dziesiątką

Skoczkowie narciarscy kontynuują rywalizację podczas Pucharu Świata w Lahti (fot. PAP/EPA/K.BRANDT)

Skoczkowie narciarscy rywalizowali w niedzielę podczas Pucharu Świata w fińskim Lahti. Najlepszy z Polaków był Piotr Żyła, który zajął 11. miejsce. Konkurs wygrał Norweg Robert Johansson przed dwoma Niemcami: Markusem Eisenbichlerem i Karlem Geigerem.

PŚ w skokach w Zakopanem. Wystarczył jeden gorszy skok...

Po raz 50. odbył się w Zakopanem drużynowy konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich. Polskę reprezentowali Piotr Żyła, Kamil Stoch, Andrzej...

Zwycięzcą pierwszej serii był Norweg Halvor Egner Granerud. Najlepszy z Polaków, Piotr Żyła, zajął wówczas dziewiąte miejsce. Do serii finałowej zakwalifikowało się sześciu z siedmiu biało-czerwonych.

Oprócz Żyły, pucharowe punkty zdobyli w niedzielę również: 15. Andrzej Stękała (121,5 i 125,5 m - 248 pkt), 16. Kamil Stoch (125 i 121,5 m - 247,4 pkt), 22. Jakub Wolny (121,5 i 123 m - 239,9 pkt), 23. Dawid Kubacki (123,5 i 119 m - 239,7 pkt) i 29. Aleksander Zniszczoł (120 i 114 m - 219,7 pkt). W pierwszej serii odpadł 32. Paweł Wąsek (118 m - 111,8 pkt).

W klasyfikacji generalnej prowadzi 4. w niedzielę Norweg Halvor Egner Granerud. Następne zawody zaplanowane są w dniach 30-31 stycznia w niemieckim Willingen.