RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Olsztyn: Są już zarzuty po napadzie na kantor i postrzeleniu dwóch osób

Zaprzeczył, że działał z zamiarem zabójstwa (fot. PAP/J.Dzban, zdjęcie ilustracyjne)
Zaprzeczył, że działał z zamiarem zabójstwa (fot. PAP/J.Dzban, zdjęcie ilustracyjne)

Prokurator przedstawił 35-letniemu Jakubowi D. zarzut usiłowania zabójstwa dwóch osób z użyciem broni palnej i dokonanie rozboju. Chodzi o piątkowy napad na kantor w centrum Olsztyna. Podejrzany przyznał się do winy – poinformował PAP rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Olsztynie Krzysztof Stodolny.

Napad w Olsztynie. Padły strzały, trwa policyjna obława

Firma, na którą w piątek wieczorem dokonano w Olsztynie napadu z użyciem broni palnej ufundowała 100 tys. zł nagrody za wskazanie sprawcy –...

zobacz więcej

Prokurator Krzysztof Stodolny poinformował w niedzielę PAP, że o napad na kantor, do którego doszło w piątek wieczorem, podejrzany jest 35-letni Jakub D. Mężczyzna postrzelił dwoje pracowników kantoru - jedna osoba jest ranna w brzuch, druga w klatkę piersiową. Stodolny podał, że stan obu ranionych z ostrej broni osób jest poważny.

– Jakubowi D. prokurator przedstawił dziś zarzut usiłowania zabójstwa dwóch osób przy użyciu broni palnej oraz dokonanie rozboju z użyciem broni palnej, w wyniku którego dokonał on zaboru złotych monet o wartości 440 tys. zł – podał PAP Stodolny. Prokurator poinformował, że Jakub D. przyznał się do winy i złożył obszerne wyjaśnienia, które będą teraz weryfikowane.

Zaprzeczył, że działał z zamiarem zabójstwa pracowników kantoru – podał Stodolny.

Czytaj także: Chodził po ulicy z obciętą głową w rękach

źródło:

Zobacz więcej