RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Lokalni liderzy opuszczają Hołownię. „Nie na taką Polskę umawiałem się z Szymonem”

Struktury Polski 2050 rozpadają się (fot. PAP/Marcin Obara)
Struktury Polski 2050 rozpadają się (fot. PAP/Marcin Obara)

Lokalni działacze Polski 2050 nagrali film skierowany do Szymona Hołowni. Zaangażowani w polityczny projekt byłego prezentera TVN mówią „dość” i odchodzą. – Nie na taką Polskę umawiałem się z Szymonem, więc nie jestem w stanie dalej współpracować z tymi ludźmi – mówią na nagraniu, które opublikował „Wprost”.

Mucha w „zaprzyjaźnionej formacji”. Poseł KO nie widzi różnic między PO i Hołownią

Joanna Mucha przeszła do zaprzyjaźnionej formacji – oświadczył poseł KO Robert Kropiwnicki, komentując utratę posłanki na rzecz partii Szymona...

zobacz więcej

Film trwa 14 minut. Składa się z kilku wypowiedzi działaczy – lokalnych liderów – Polski 2050 ze Śląska, którzy od dłuższego czasu pozostają w konflikcie z władzami partii.

Według „Wprost” nagranie przesłano do zarządu Polski 2050: do Hołowni, Michała Koboski i Agnieszki Buczyńskiej.

– Nie wyobrażam sobie współpracy z zarządem, który nie rozumie pojęcia transparentności, który bagatelizuje problemy wolontariuszy. Nie wyobrażam sobie współpracy z osobami, które jak partia rządząca otaczają się kolesiami – mówi na nagraniu Kamila Baran, była liderka okręgu Zagłębie, Jaworzno, Zawiercie.

Były lider Zawiercia Robert Stypczyński stwierdził, że dla niego „ten rozdźwięk jest coraz trudniejszy do przyjęcia”. – Próbowaliśmy wszystkich dostępnych sposobów i metod, żeby problem rozwiązać – powiedział.

Joanna Mucha przejdzie do ruchu Hołowni

Posłanka Platformy Obywatelskiej Joanna Mucha przeszła do Ruchu 2050 Szymona Hołowni. To kolejny transfer polityczny do tego ugrupowania. W...

zobacz więcej

– Nie mamy wsparcia ze strony zarządu, wszystko realizujemy pomimo zarządu, a nie przy pomocy narzędzi, które on pomaga nam zorganizować. Po tylu tygodniach i miesiącach bezskutecznego dążenia do tego, aby ktoś nas wysłuchał, czujemy się jak ludzie bezdomni – oświadczył Dawid Ślusarczyk, były lider Katowic.

Z kolei były lider Sosnowca Grzegorz Szczęśniak pyta: „Co mogę zarzucić koordynatorowi?”. – Totalny brak szacunku, nie tylko do mnie, ale też do moich wolontariuszy, których darzę szacunkiem i zaufaniem i uważam, że nie zasługują oni na takie traktowanie. Dlatego zmuszony jestem zrezygnować z funkcji lidera powiatowego – argumentuje. – Nie na taką Polskę umawiałem się z Szymonem, więc nie jestem w stanie dalej współpracować z tymi ludźmi – dodaje.

„Wprost” o komentarz do słów byłych lokalnych liderów Polski 2050 zwrócił się do koordynatora województwa śląskiego Łukasza Pomrenke, który na pytania nie odpowiedział.

Michał Kobosko, wiceprezes Polski 2050 powiedział, że nie zna tego filmu. – Jesteśmy w stałym kontakcie z naszymi działaczami w całym kraju, mamy z nimi wiele rozmów i spotkań on-line w każdym tygodniu. Przekazujemy im na bieżąco informacje o podejmowanych działaniach wraz z uzasadnieniem. Żałujemy rzecz jasna sytuacji, w których ktoś decyduje się na odejście z ruchu, ale musimy to uszanować. W skali całego ruchu, do którego niemal codziennie dołączają nowi członkowie, są to jednak pojedyncze przypadki – stwierdził.

źródło:
Zobacz więcej