RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

„Washington Post” usunął fragment artykułu o Kamali Harris. Wyśmiewała się z więźnia

Kamala Harris jest wiceprezydentem USA, pierwszą kobietą na tym stanowisku (fot. Saul Loeb - Pool/Getty Images)
Kamala Harris jest wiceprezydentem USA, pierwszą kobietą na tym stanowisku (fot. Saul Loeb - Pool/Getty Images)

„New York Post” zarzucił dziennikowi „Washington Post”, że usunął na jakiś czas z opublikowanego w lipcu 2019 roku artykułu o Kamali Harris fragment, stawiający ją w niezbyt korzystnym świetle. Obecna wiceprezydent USA naśmiewała się wówczas z więźnia, proszącego o szklankę wody.

Poseł Lewicy zachwycony Harris: Będzie sumieniem demokratycznego świata [WIDEO]

Polscy politycy podzielili się swoimi oczekiwaniami i obawami odnośnie prezydentury Joe Bidena w Stanach Zjednoczonych. Lewica szczególnie liczy na...

zobacz więcej

Kamala Harris która pełniła funkcję prokuratora generalnego Kalifornii w latach 2011-2017, opowiadała dziennikarzowi „WP” anegdotę o więźniu, błagającym o szklankę wody, którą reporter zamieścił na łamach swojej gazety. Według „NYP” „śmiała się z więźnia prostacko”.

„Washington Post” przywrócił w internetowym wydaniu oryginalną wersję dopiero wówczas, kiedy na zmianę zwrócił uwagę reporter libertariańskiego magazynu „Reason”.

W lipcu 2019 roku Harris w rozmowie z „WP” nawiązywała m.in. do swoich związków z wspierającą ją siostrą Mayą. Opisała wyczerpujący harmonogram zajęć w czasie, kiedy prowadziła kampanię wyborczą, starając się o fotel prezydenta USA. Przypominała, że wytchnieniem był dla niej rower do ćwiczeń oraz spacery po plaży z mężem.

Dziennikarz stołecznej gazety odnotował także anegdotę o więźniu, proszącym o wodę, którą opowiedziała mu wówczas obecna wiceprezydent. – To uczta, którą więzień dostaje, gdy prosi o trochę jedzenia – mówiła Harris reporterowi „Washington Post” Benowi Terrisowi – zauważył „NYP”.

„Katarzyna każe nam czekać na śmierć Bidena”. Dziwny wpis Lubnauer

Zakończyła się era Donalda Trumpa. Zaczęła era Kamali Harris – napisała na Twitterze posłanka Koalicji Obywatelskiej Katarzyna Lubnauer. -...

zobacz więcej

Jak przypomina nowojorski dziennik, reporter „WP” opisał, że ówczesna kandydatka na prezydenta USA, wyrażając gestami prośbę więźnia, „wyciągała ręce do przodu, jakby dzierżyła metalowy talerz, z głosem drżącym, jak u starego Brytyjczyka zamkniętego w dickensowskiej celi”.

„Wody! Chcę tylko woddd...” – kontynuowała Harris. Terris podkreślił, że następnie: „Kamala wybuchła śmiechem”. Obydwie gazety mieszczą się na przeciwnych biegunach amerykańskiego spektrum politycznego.

Niewygodny obecnie dla wiceprezydent fragment zniknął z witryny internetowej gazety z odsyłaczem do nowej wersji, opublikowanej 11 stycznia. Nowojorski dziennik podkreśla, że zaktualizowana wersja zawierała bardziej ogólne uwagi na temat byłych polityków, których krewni stali się ich najbliższymi doradcami.

Zmiany w tekście, podkreśla „NYP”, wychwycił w piątek magazyn „Reason”. Skłoniło to „Washington Post” do przywrócenia oryginalnej wersji z 2019 roku i umieszczenia tam linku do artykułu z 11 stycznia.

– Powinniśmy byli zachować obie wersje artykułu na stronie „Post”, zamiast dawać link do zaktualizowanej wersji. (...) Zrobiliśmy to (obecnie) i można zobaczyć link do oryginału u góry zaktualizowanej wersji – tłumaczyła w piątek cytowana przez „NYP” Kris Coratti, wiceprezes waszyngtońskiej gazety ds. komunikacji dodając, że pierwotny tekst jest wciąż dostępny w drukowanej wersji.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej