RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Film Nawalnego o posiadłości Putina. Z tłumaczeniem w TVP Info

W niedzielę o 23:30 w TVP Info będzie można obejrzeć film rosyjskiego opozycjonisty Aleksieja Nawalnego o posiadłości prezydenta Rosji Władimira Putina. Całość dokumentu zostanie wyemitowana z polskim tłumaczeniem. Nawalny przekonuje w tym nagraniu, że „to jest odrębne państwo w granicach Rosji”.

Putina posadzi, Krymu nie odda. Nowoczesny nacjonalista Nawalny

Groźny wróg reżimu Putina? Niewątpliwie tak. Jakiej Rosji chce? Tutaj już trudniej o jednoznaczną odpowiedź. Populizm i częsta zmiana poglądów –...

zobacz więcej

– Najbardziej tajny i strzeżony obiekt w Rosji – bez przesady – to nie jest dom pod miastem, nie dacza, nie rezydencja. To całe miasto, ale raczej królestwo. Są tu: mury nie do zdobycia, własny port, własna ochrona, cerkiew, własny punkt kontroli bezpieczeństwa, strefa zakazu lotów, a nawet własne przejście graniczne – mówi Nawalny.

Nawalny został osadzony w moskiewskim areszcie Matrosskaja Tiszyna 18 stycznia. Dzień wcześniej został zatrzymany na stołecznym lotnisku Szeremietiewo tuż po przylocie z Niemiec, gdzie leczył się po próbie otrucia bojowym środkiem trującym typu Nowiczok.

2 lutego sąd ma rozpatrzeć wniosek służb więziennych o zamianę wyroku wobec niego w zawieszeniu, wydanego w 2014 roku, na bezwzględne wykonanie kary, a więc skierowanie Nawalnego do kolonii karnej.

Zobacz też: Fala protestów w Rosji

źródło:
Zobacz więcej