RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Mucha w „zaprzyjaźnionej formacji”. Poseł KO nie widzi różnic między PO i Hołownią

Joanna Mucha przeszła do zaprzyjaźnionej formacji – oświadczył poseł KO Robert Kropiwnicki, komentując utratę posłanki na rzecz partii Szymona Hołowni. Zaznaczał, że „to nie jest jakieś nieszczęście”. Pytany o różnice programowe między KO a Polską 2050 oznajmił, że „wielkich” nie widzi, oprócz tego, że są „inni ludzie”.

Joanna Mucha przejdzie do ruchu Hołowni

Posłanka Platformy Obywatelskiej Joanna Mucha przeszła do Ruchu 2050 Szymona Hołowni. To kolejny transfer polityczny do tego ugrupowania. W...

zobacz więcej

Joanna Mucha, wieloletnia posłanka PO i była minister sportu, o swym odejściu z PO i podjęciu współpracy z Polską 2050 Szymona Hołowni poinformowała w środę. Pytana o przyczyny rozstania z Platformą, powiedziała m.in., że formacja ta „straciła moc wygrywania wyborów”.

Nie tylko Mucha zasiliła obóz Szymona Hołowni. Kilka dni wcześniej formację zasilił senator Jacek Bury związany z Nowoczesną. Senator PO Bogdan Zdrojewski sugerował, że transferów do Hołowni może być więcej. Z kolei lider Platformy Borys Budka w Radiu ZET mówił, że o odejściu Joanny Muchy dowiedział się z mediów i z nią o tym nie rozmawiał.

O odejściu Muchy z Platformy mówił w TVP Info w programie „Woronicza 17” poseł KO Robert Kropiwnicki. – Dzisiaj spór na polskiej scenie politycznej nie przebiega pomiędzy Platformą a Hołownią czy pomiędzy ugrupowaniami opozycyjnymi – oświadczył polityk.

Prof. Zybertowicz o słowach Joanny Muchy: Uwięzienie w mentalności anty-PiSu

Wpis poseł Joanny Muchy pokazuje ten sam schemat myślenia – uwięzienie w mentalności anty-PiSu i niezdolność realistycznej oceny nowej sytuacji –...

zobacz więcej

Czym różnią się „zaprzyjaźnione” formacje?


Dalej wskazał, że po odejściu „Mucha pozostaje w obozie demokratycznym”. – Przechodzi do zaprzyjaźnionej formacji i to nie jest jakieś nieszczęście – zapewnił.

– Ona również wie, że my musimy budować wspólny blok przeciwko populistom, którzy w niedzielę rano nie biorą tabletek na uspokojenie i nie pajacują w studiu. Dzisiaj kluczowy jest spór pomiędzy tym, czy chcemy Polski niezależnej, w której ma być uczciwe sądownictwo, czy Polski, gdzie ma być prokuratura podporządkowana polityce – mówił.

Przedstawiciel PO spytany, na czym więc polega różnica między partią Hołowni a Platformą Obywatelską mówił, że na tym, iż „Hołownia zaczął dużo później j i ma jeszcze młodzieńczą energię i uważa, że więcej może”. – Zapraszamy go do współpracy, dojdziemy do porozumienia – mówił zaznaczając, że takie „porozumienie” jest „kluczowe dla utrzymania demokracji w Polsce”.

Ponownie pytany, czym różnią się oba ugrupowania od strony programowej odparł, że należy o to pytać Hołownię. Zapytany o ten sam problem po raz trzeci oznajmił, że nie widzi „wielkich różnic programowych” między partiami oprócz tego, że „są po prostu inni ludzie”. – To bardziej kwestia osobowa niż programowa – zapewnił.

źródło:
Zobacz więcej