RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Kilkaset osób bez masek bawiło się w klubie Nitro

Obecna na miejscu policja nie interweniowała (fot. Shutterstock/Konstantin Chagin)
Obecna na miejscu policja nie interweniowała (fot. Shutterstock/Konstantin Chagin)

Kilkaset osób, w zdecydowanej większości bez masek, bawiło się w nocy z soboty na niedzielę w nyskim klubie Nitro. Obecna na miejscu policja nie interweniowała.

Pijany wyruszył po wódkę. Utknął z autem na torach

Pijany 25-latek z Łodzi w środku nocy wybrał się samochodem po alkohol. Stracił panowanie nad pojazdem i wjechał na torowisko tramwajowe, gdzie...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

W sobotę wieczorem pod pubem Nitro w Nysie zebrało się kilkaset młodych osób, które chciały uczestniczyć w zapowiadanej m.in. za pośrednictwem mediów społecznościowych, imprezie klubowej. Ze względu na liczbę osób oczekujących na wejście, zablokowano ulicę, przy której znajduje się lokal.

„Chcieliśmy wam pokazać, jak opolskie wygrywa”


Na stronie klubu zamieszczono relację na żywo z wydarzenia. Widać na niej tłum bawiącej się młodzieży, z których nieliczni mają zasłonięte usta. Prowadzący transmisję mężczyzna mówi do kamery: „patrzcie, wszędzie ludzie uśmiechnięci, chcą się tu spotkać, porozmawiać. Nikt nie ma maseczki, nikt się nie boi jakichkolwiek wirusów. (...) Chcieliśmy wam pokazać, jak opolskie wygrywa z Covid-19 – em, jak w opolskim się bawią wolni ludzie. (...) Ludzie uśmiechnięci, zamiast siedzieć w domu, dumać nad tym, co się dzieje w gospodarce, oni pomagają przedsiębiorcom”. W listopadzie policja w Nysie wszczęła postępowanie wyjaśniające w sprawie spotkania w restauracji jednego z miejscowych hoteli, gdzie wezwani przez świadka spotkania policjanci zastali kilka osób przebywających tam pomimo urzędowych zakazów.

Jak wynika z fotografii zamieszczonych m.in. na łamach „Nowin Nyskich” w spotkaniu tym uczestniczył m.in. burmistrz Nysy, jego podwładni oraz opolski poseł na Sejm Porozumienia Kamil Bortniczuk . Autorzy artykułu przypominali, że powiat nyski od tygodni przoduje w skali regionu pod względem liczby zakażeń koronawirusem.

źródło:

Zobacz więcej