RAPORT

Tusk kontra Tusk

Podjęła wyzwanie na Tik Toku. 10-latka nie żyje

Rodzice zdecydowali o przekazaniu jej organów na transplantację (fot. mat. pras.)
Rodzice zdecydowali o przekazaniu jej organów na transplantację (fot. mat. pras.)

Tragedią zakończyło się „wyzwanie”, jakie na Tik Toku podjęła 10-letnia Antonella Sicomero z Włoch. Dziewczyna zginęła wskutek uduszenia, zawiązała sobie paskiem pętlę wokół szyi.

Mord na Podkarpaciu. Rozczłonkowane zwłoki. Dlaczego i jak zginęła 66-latka?

zobacz więcej

Jak podają włoskie media, 10-latka pochodząca z Palermo wzięła udział w wyzwaniu na Tik Toku„black out challenge” – które polega na samopodduszaniu się aż do utraty przytomności.

Dziewczynka zawiązała sobie na szyi pasek i próbowała nagrać wyzwanie. Straciła przytomność, doznała ataku serca. Przewieziono ją do szpitala, gdzie zmarła.

Rodzice zmarłej dziewczynki oświadczyli, że media społecznościowe były całym życiem dla Antonelli. Rodzice zdecydowali się przekazać organy swej córki do transplantacji.

– Dalej nie wierzę w to, co się stało. Nie wierzę, że mojej ukochanej córeczki nie ma już z nami przez jakąś zabawę w internecie. Jedyne, co mogę teraz zrobić, to przekazać jej organy innym dzieciom, aby uratować czyjeś życie – mówił jej ojciec.

Śmierć 10-latki wywołała we Włoszech falę oburzenia. Służby prowadzą śledztwo, przeprowadzona zostanie sekcja zwłok zmarłej. Przedstawiciele Tik Toka twierdzą, że dołożą starań dot. weryfikacji profili na platformie.

Włoski rząd zdecydował też o szczególnych rozwiązaniach, mających na celu ochronę dzieci na Tik Toku. Władze za kilka tygodni mają wprowadzić obowiązek weryfikacji wieku na platformie. Jeżeli użytkownik nie potwierdzi swojego wieku, zostanie zablokowany.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej