RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Uratowano ponad 30 zaginionych dzieci, wiele zostało wykorzystanych seksualnie

Jedna osoba została aresztowana za handel ludźmi (fot. FBI)
Jedna osoba została aresztowana za handel ludźmi (fot. FBI)

Zmasowana operacja z udziałem między innymi FBI i policji doprowadziła do odnalezienia w Los Angeles 33 uznanych za zaginione dzieci, w tym kilkoro wykorzystanych seksualnie. Jedna osoba została aresztowana za handel ludźmi.

Cyngle karteli pilnowali zapłat za kokainę. Zostali zatrzymani [WIDEO]

Zabójstwa na zlecenie, windykacja należności za dostawy narkotyków oraz pilnowanie prania pieniędzy dla bossów południowoamerykańskich karteli –...

zobacz więcej

– Handel ludźmi to szerzące się coraz bardziej przestępstwo, które zagraża bezpieczeństwu naszych dzieci (...) Możemy zapewnić im lepszą przyszłość tylko w wyniku współpracy ich rodziców lub opiekunów z organami ścigania – podkreślił szef Departamentu Policji Los Angeles Michel Moore.

Stacja NBC News, powołując się Federalne Biuro Śledcze, podało w sobotę, że jedna osoba została aresztowana pod zarzutem handlu ludźmi.

Dzieci szczególnej troski


W wyniku operacji, która rozpoczęła się 11 stycznia, uratowano 33 dzieci, w tym ośmioro wykorzystywanych seksualnie. FBI poinformowało, że kilkoro innych było już wcześniej ofiarami molestowania seksualnego. Uznano je za „zaginione dzieci wymagające szczególnej troski”.Jak twierdzi NBC News, dwoje dzieci trafiało już w przeszłości do gangów zajmujących się procederem handlu seksualnego. Niektóre ofiary powracają tam same albo zmuszane są do tego siłą czy groźbami.

„To straszne zjawisko uwydatnia wyzwania, przed którymi stają dzieci oraz próbujące powstrzymać je przed powrotem do uwłaczającej sytuacji organy ścigania. Niektóre dzieci mogą nie identyfikować się jako ofiary handlu ludźmi lub nawet nie zdawać sobie sprawy, że są ofiarami tego handlu” – oceniło FBI. Niektóre z odnalezionych dzieci zostały aresztowane za wykroczenia, jak naruszenie warunków nadzoru sądowego lub rabunek. Jedno padło ofiarą porwania przez rodzica pozbawionego praw rodzicielskich.

Śledczy federalni współpracowali w operacji z Departamentem Policji w Los Angeles, Departamentem Szeryfa hrabstwa Los Angeles i wieloma organami ścigania w Kansas, Oklahomie i Arizonie.

Czytaj więcej: Horror w małej wsi na Podkarpaciu. Znaleziono rozczłonkowane ciało kobiety

źródło:

Zobacz więcej