RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Kobieta zmarła po urodzeniu martwego wcześniaka. Lekarz z aktem oskarżenia

Akt oskarżenia przeciwko lekarzowi ze szpitala w Łomży (woj. podlaskie). Zarzuty dotyczą narażenia życia pacjentki i jej dziecka. Kobieta urodziła martwego wcześniaka i zmarła po porodzie. Zdaniem śledczych – zawinił lekarz, nie rozpoznając zakażenia bakteryjnego.

Kim jest mężczyzna, który zamordował właściciela warzywniaka w Ząbkach?

Policjanci zatrzymali mężczyznę, podejrzanego o brutalne zabójstwo właściciela warzywniaka w podwarszawskich Ząbkach. Nieoficjalnie wiadomo,...

zobacz więcej

Dramatyczne sceny rozegrały się w grudniu 2018 roku. W nocy do szpitala zgłosiła się trzydziestojednolatka w trzydziestym dziewiątym tygodniu ciąży. Trafiła na oddział ginekologiczno-położniczy z podejrzeniem zapalenia układu moczowego. Niestety, zmarła.

Zdaniem śledczych – lekarz dyżurujący na oddziale ginekologiczno-położniczym, naraził życie pacjentki i jej dziecka. – Nie rozpoznał postępującego zakażenia bakteryjnego, co skutkowało, iż pacjentka 5 grudnia 2018 urodziła martwe dziecko i następnie sama zmarła – powiedział Paweł Sawoń z Prokuratury Regionalnej w Białymstoku.

– Mając informacje o stanie zdrowia pacjentki, a także wyniki podstawowych badań, nie przeprowadził dalszej, pogłębionej analizy, nie przedsięwziął czynności medycznych, które pozwoliłyby na prawidłowe określenie stanu zdrowia pokrzywdzonej – dodał prokurator.

Akt oskarżenia przygotowany przez Prokuraturę Regionalną w Białymstoku trafił do sądu. Lekarzowi grozi do pięciu lat więzienia. Proces lekarza rozpocznie się pod koniec lutego.

TVP3 Białystok zwraca uwagę, że w tym samym szpitalu dzień wcześniej doszło do podobnej tragedii – urodziło się martwe dziecko. Śledztwo w tej sprawie nadal trwa.

Czytaj więcej: Horror w małej wsi na Podkarpaciu. Znaleziono rozczłonkowane ciało kobiety

źródło:
Zobacz więcej