RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Poszukiwana za stręczycielstwo ukryła się przed policją w walizce

Kobieta ma do odbycia ponad 6-letni wyrok (fot. KWP Lublin)
Kobieta ma do odbycia ponad 6-letni wyrok (fot. KWP Lublin)

Lubelscy kryminalni zatrzymali 29-letnią kobietę, która była poszukiwana za udział w oszustwach metodą na policjanta oraz za stręczycielstwo i sutenerstwo. Funkcjonariusze odnaleźli ją w jednym z mieszkań w Lublinie schowaną w walizce umieszczonej w szafie.

Napad na jubilera w Gdańsku. Policja opublikowała wizerunki sprawców [WIDEO]

Wizerunki trzech osób, które w piątek napadły na sklep jubilerski we Wrzeszczu, opublikowała Komenda Miejska Policji w Gdańsku. Wiadomo, że...

zobacz więcej

Kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie z Zespołu Poszukiwań i Identyfikacji Osób ustalili, że poszukiwana od listopada 2 podstawami prawnymi 29-latka ukrywa się w jednym z mieszkań na lubelskim Sławinie. Mundurowi pojechali na miejsce, by potwierdzić własne ustalenia.

Mieszkanie otworzył im partner kobiety, który twierdził, że kilka wcześniej wyjechała ona z Polski. Kryminalni nie uwierzyli w tę opowieść i podczas sprawdzania mieszkania ujawnili poszukiwaną 29-latkę. Kobieta przed policjantami w jednym z pokoi ukryła się w walizce, która umieszczona była w szafie.

– Poszukiwana była między innymi za udział w zorganizowanej grupie przestępczej, która dokonywała oszustw metodą na policjanta na terenie Polski i Niemiec oraz za stręczycielstwo i sutenerstwo. Kobieta wyłudziła od seniorów co najmniej 100 tysięcy złotych – wskazuje mł. asp. Kamil Karbowniczek z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Poszukiwana mieszkanka Lublina została zatrzymana. Jeszcze tego samego dnia została doprowadzona do zakładu karnego w celu odbycia zasądzonej kary 6 lat i 2 miesięcy pozbawienia wolności.

Czytaj więcej: Horror w małej wsi na Podkarpaciu. Znaleziono rozczłonkowane ciało kobiety

źródło:
Zobacz więcej